Provident - opinie i opis oferty

Provident - opinie i opis oferty

Provident

Firma Provident na polskim rynku pożyczek działa od ponad 10 lat! W tym czasie z jej oferty skorzystało ponad 2, 5 miliona Polaków! Dlaczego? Czy warto? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule. Skupimy się przede wszystkim na kosztach ewentualnej pożyczki i zasadach jej spłaty, gdyż Naszym zadaniem nie jest jej promocja firmy Provident, ale powiedzenie tego, jak jest w rzeczywistości. Mamy nadzieję, że dzięki Naszemu zaangażowaniu będziesz miał jasny obraz sytuacji. Pragniemy także podkreślić, że w żaden sposób nie narzucamy swojego zdania.

Ostateczna decyzja o tym, czy pożyczysz pieniądze w te firmie należy do Ciebie! Zapraszamy do przeczytania owoców Naszej pracy. Myślę, że zaspokoimy Państwa ciekawość!

70% oprocentowanie

To co pierwsze “rzuciło się Nam w oczy” to wysokość oprocentowania! Firma Provident w żaden sposób go nie ukrywa, co uważamy za jej atut. Klient doskonale wie “Ile pieniędzy pożycza i ile pieniędzy musi oddać?”. Gorąco zapraszamy do skorzystania z kalkulatora pożyczki Provident, dostępnego na oficjalnej stronie tej firmy. Z Naszych wyliczeń wyszło, że przy kwocie pożyczki 1000 zł, musielibyśmy oddać ponad 1700 zł! Osobiście uważamy, że to “niezdrowa przesada”!

Niska kwota pożyczki do 5000 zł

Firma Provident pożyczy Nam maksymalnie kwotę 5000 zł! Warto podkreślić to, że nasza zdolność kredytowa nie wynika z wysokości Naszych dochodów, ale z “rosnącego zaufania” firmy wobec Naszej osoby. Pierwsza Nasza pożyczka w tej firmie, na pewno nie będzie mogła osiągnąć kwoty maksymalnej. Naszym zdaniem wysokość pożyczek jest zdecydowanie za niska na Nasze realia społeczne!

Spójrz na dodatkowe opłaty!

Wysokość dodatkowych opłat w żaden sposób nie jest ukrywana przez firmę Provident! Już w czasie obliczyć na kalkulatorze firmy, możemy się zapoznać z ich wysokością.

Ponad 50% za obsługę domową

Pożyczka z obsługą domową to aż 50% więcej kosztów! Jeśli zdecydujemy się na pożyczenie kwoty 1000 zł, przedstawicielowi zapłacić będziemy musieli zapłacić ponad 500 zł!

Ponad 30% odsetek!

Ubezpieczenie, oprocentowanie i opłata przygotowawcza – razem ponad 30% odsetek!

1000 pożyczonych złotych? 300 zł odsetek!

Nie oddamy pieniędzy bez odsetek!

Znasz ustawę o kredycie konsumenckim? Niestety nie dotyczy ona firmy Provident! Jeśli będziesz chciał pieniądze oddać szybciej, zapłacić będziesz musiał także odsetki. Pożyczyłeś 1000 zł? Oddać musisz ponad 1700 zł! Niezależnie od terminu spłaty pożyczki!

Nie spłacaj pożyczki szybciej!

W żadnym wypadku nie decyduj się na spłatę pożyczki Provident przed czasem! Przed chwilą rozmawialiśmy o wcześniejszej jednorazowej spłacie pożyczki…teraz chcemy powiedzieć o płatności rat! Jeśli zdecydujesz się na to aby zapłacić “kilka tygodni do przodu”, to musisz mieć także na uwadze, że zostać możesz uznany za “niesystematycznego klienta”!

Oszust czy nie oszust?

Czy firma Provident do kolejny “oszust finansowy”? Zdecydowanie: Nie! Gdyż udziela pożyczek na ściśle określonych zasadach i nie ukrywa przez klientem żadnych opłat! Nie możemy więc powiedzieć, że “wyciąga pieniądze od klientów”! Na żadnym forum nie spotkaliśmy się z opinią, że firma ta “żąda wpłaty zaliczki” ( przypomnijcie sobie sytuacje z PKF Skarbiec!) i nie “przelewa pieniędzy”!

Na niekorzyść tej firmy działa jedynie: Wygórowane oprocentowanie! Doceniamy to, że firma jest szczera z klientami, ale ponad 70% to Naszym zdaniem, za dużo! I brak możliwości wcześniejszej spłaty ( zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim!) pożyczki!

Spotkaliśmy się z opiniami, że firma Provident oszukuje, nie wiemy tylko w jaki sposób? Jeśli oficjalnie jesteśmy informowani o kosztach związanych z zaciągnięciem pożyczki, to nie możemy “wymagać obniżenie oprocentowania” po podpisaniu umowy.
Jeszcze raz mocno podkreślamy: Czytajmy umowy! I podejmujmy świadome decyzje finansowe!

One Comment
  1. Wiele się pisze o pożyczkach bez BIK, dla zadłużonych i bezrobotnych (przynajmniej oficjalnie), ale jakie firmy oferują takie usługi? Właśnie takie jak opisywany w tym artykule Provident! Wysokie oprocentowanie, obowiązkowe ubezpieczenie plus koszt obsługi pożyczki = zysk dla firmy, która podejmuje świadome ryzyko pożyczając pieniądze niemal każdemu. I oto cały obraz pożyczki bez BIK.
    Dziwiłem się, że mój znajomy w czasie studiów pożyczył pieniądze w Providencie. Mówiłem: „wysokie oprocentowanie! Spłacisz drugie tyle co pożyczyłeś!”. Kolega odpowiedział: „nikt inny by mi nie pożyczył, a czesne zapłacić muszę”. Sytuacja bez wyjścia? Możliwe. Wspomniany kolega był dokładny świadom ile będzie musiał zapłacić za tą szybką gotówkę bez formalności. Z bólem serca spłacił pożyczkę. Studiów i tak nie skończył. Jaki z tego morał?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *