Pożyczki społecznościowe


Social lending…czyli społeczeństwo pożycza taniej niż w banku!

O tym, że pożyczanie pieniędzy w banku jest drogie…możemy przekonać się na każdym kroku! Zapytajmy Naszych sąsiadów, czy są zadowoleni z oprocentowania swojego kredytu, czy odpowiada im wysokość ich comiesięcznej raty? Czy chcieliby oni pożyczać pieniądze, ale taniej? Z pewnością! To nie tylko marzenie, ale także już rzeczywistość! Na Naszym rynku finansowym także pojawiły się pożyczki społecznościowe, nie musimy już zazdrościć Naszym sąsiadom z zachodniej granicy, My także możemy pożyczać od Naszych sąsiadów i to taniej niż w banku. Chcesz wiedzieć, jakie jest oprocentowanie pożyczek społecznościowych? Za pośrednictwem serwisu kokos. pl możemy otrzymać pożyczkę tylko na 1% ( oprocentowanie w skali roku)!

Pożyczki społecznościowe…zysk tylko dla pożyczkobiorców?

Wiesz już o tym, że platforma social lending umożliwia zaciągnięcie pożyczki na bardzo korzystny procent…Czy jest to równoznaczne z tym, że tylko pożyczkobiorcy zyskują? Nie, zyskać może także portfel inwestora, a tym inwestorem możesz stać się także Ty. To Ty zadecyduj, czy zainwestujesz 50 czy 5000 zł. Oprocentowanie pożyczki? Ustal je razem z osobą zainteresowaną pożyczeniem od Ciebie pieniędzy. Kokos. pl w pełni zabezpieczy transakcję, a Ty zyskasz większy procent niż na lokacie bankowej ( maksymalne oprocentowanie pożyczek społecznościowych do 24% w skali roku).

Pożyczaj społecznie: szybko i wygodnie!

Ty także nie masz ochoty wypełniać skomplikowanych wniosków kredytowych? Czy rzeczywiście zajmuje to tylko 5 minut!? Uważasz, że pieniądze powinno pożyczać się szybko i wygodnie? Jeśli tak, to na pewno zainteresują Cię pożyczki społecznościowe udzielane przez kokos. pl! To miejsce, gdzie możesz pożyczyć pieniądze dosłownie w kilka minut, po prostu poinformuj inwestorów o tym, że chcesz od nich pożyczyć pieniądze! Nie musisz wychodzić z domu i osobiście się z nimi spotykać. Wszystko odbędzie się za pośrednictwem Internetu, to ogromny luksus, prawda? Na co czekasz, zarejestruj się już dziś!

17 Comments
 1. Bardzo ciekawy artykuł. Na pewno social lending rozkwitnie na naszym plskim rynku. Pytanie jest tylko jedno, kiedy przyjdzie nam za to zapłacić? Kiedy US upomni się o swoje? A może trzeba będzie rejestrować własną działalność pożyczkową? Pomysł, idea jest świetna. Mam nadzieję, że nie będzie problematyczna.

 2. W tym momencie nie musimy jeszcze się obawiać Urzędzu Skarbowego;) I to jest także atut tych “oszczędności”. Ja na pewno zacznę korzystać z tej możliwości, jak tylko powszechniejsze będzie podpisywanie umów, bo teraz nie każdy chce. A ja nie chcę żebym ktos uciekł z moimi pieniędzmi;)

 3. Ja bym sie jednak bał takiej inwestycji. Wystarczy popatrzeć, jak dłużnicy nieodpowiedzialnie podchodzą do spłaty. Nie spłacają terminowo pożyczek w bankach, a co dopiero poza nim? Ja się boję nawet bratu pożyczyć, a co dopiero obecej osobie.

 4. Tylko, że jak wszyscy będziemy myśleć w taki sposób, to wszyscy będziemy mieli poważne długi w banku. To co mi się nie podoba w przypadku pożyczek społecznościowych, to “wymuszanie” bardzo niskiego oprocentowanie. Popatrzcie na aukcje, chcący pożyczyć od inwestorów,na jak najniższy procent, w większości. Czyli prawie za darmo:/ To chyba nie o to chodzi?

 5. Pewnie, że nie chodzi o to abyś czuł się wykorzystywany, ale co zrobisz? Cfaniaczki znalazły sobie sposób na zasilenie portfela. Podejrzewam, że znaczna część pożyczających, pożycza wpłaca na lepiej oprocentowaną lokatę i oddaje z zyskiem, ale dla swojego portfela.

 6. Ja mam kuzynkę, która wyłudza pożyczki w każdym możliwym miejscu. Pożycza od całej rodziny, od wszystkich znajomych, a nawet nie pomyśli o tym aby pójść do pracy. Uważa, że pracy dla niej nie ma, ale pieniądze się jej należą. Tylko czy ona kiedyś odda te wszystkie długie? Pożyczając społecznie dokładnie sprawdźcie, komu pożyczacie, bo może to jest właśnie typ mojej kuzynki. Czego nikomu nie życzę!

 7. A dlaczego jest tak mało chętnych do pożyczania? Bo wszystkim się wydaje, że tylko oni mają problem finansowy i tylko im trzeba pomóc. Dopóki nasze nastawienie do pieniędzy się nie zmieni, to nic się nie zmieni. Nie możemy mieć wszystkiego, co nasza bogatsza część znajomych. Trzeba po prostu zaakceptować swoją sytuacje materialną i przestać naciągać!

 8. Jeśli mogę to na chwilę się wtrącę w dyskusje. Najczęściej naciągają kobiety, bo one takie biedne. To czemu nie negocjują z pracodawcą wyższego wynagrodzenia? Czemu nie myślą o tym aby zostać dłużej w pracy? Praca dodatkowa? Przecież one nie mają czasu. Z takim podejściem zawsze będą tkwić w długach albo wyciagać pieniądze od swoich facetów, a nasze długi nie będą maleć.

 9. A ja systematycznie korzystam z pożyczek społecznościowych! Zawsze wymyślam, jakiś ważny powód i wkręcam inwestorów. Już chyba 3 razy zbierałem na ślub;) Ludzie są naiwni i trzeba to wykorzystywać. Dbajcie o swoje interesy, a na pewno nie zginiecie.Jak będziecie tacy dobrzy, to zostaniecie z pustym portfelem i jeszcze długami. Nie jestem złym człowiekiem, po prostu myślą o tym aby żyło mi się dobrze…

 10. Po prostu pożyczając innym, musimy mieć świadomość, że ktoś może nas oszukiwać. Właścicie,co nas inwestorów interesuje na co, pożyczają inni? Zainteresujmy się warunkami spłaty:) I nie dajmy się oszukać:) Banki też nie pytają o cel, nie zawsze:) Dlaczego więc trzeba pisać takie rzeczy na tych portalach?

 11. Zawsze znajdzie się ktoś, kto oszuka i kto zostanie oszukany. Nie można jednak patrzeć na pożyczki społecznościowe, jak na próbę wyłącznie wyłudzenia pieniędzy. Takich przypadków wcale nie ma aż tak dużo! Ja byłem i inwestorem i stroną pożyczającą – byłem bardzo zadowoolony z transkacji. Myślę, że mój inwestor również.

 12. Trochę więcej zaufania:) Wiele osób, które są zarejestrowane na tych portalach, nie ukrywa swojej osobowości. Wielu z nich godzi się na rozmowę z cztery oczy! np. poprzez skype,a jak mieszkamy blisko siebie? To możemy spotkać się na ulicy. Rozmawiajmy z nimi, a nie przyklejajmy im etykietkę oszustów.

 13. Chyba jesteś przesadną optymistką! Od oszustów to się tam akurat roi! Nawet, jeśli ktoś zadeklaruje terminową spłatę, to potem wciśnie Ci jakiś kit! Nagła utrata pracy, ciężka choroba i wiele wiele innych…Oczywiście,że takie rzeczy się zdarzają w prawdzowym życiu, ale te osoby, w 99% ponosi wyobrażnia. Uważjcie więc i podpisujcie korzystne dla siebie umowy. Pamiętajcie, że tylko wy możecie zostać oszukani!

 14. Dzieciaki mają po prostu wyobraźnie! Nie zapominajmy, że dzisiaj dziećmi jesteśmy nawet, jak mamy 40 lat! Uważać więc trzeba na wszystkich. Nie można wychodzić z założenia, że skoro ktoś już mam tyle lat…to na pewno nie oszuka. Mnie oszukała koleżanka, którą znałam jeszcze z liceum, a dzisiaj obie mamy rodziny. Pomoogłam, bo mieszkamy po sąsiedzku i to był mój napoważniejszy błąd!

 15. Takie pożyczki społecznościowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają trochę znajomości w sieci. Inni to zwykli ryzykanci! Ja bym nie pożyczył komuś kogo w ogóle nie znam. I nie przekonałaby mnie kilkuminutowa rozmowa! Pożyczanie pieniędzy to bardzo poważna sprawa, ale jak widać, nie.Nie bardzo mi się to podoba, a jestem jeszcze dosyć młodą osobą!

 16. Pożyczając innym zawsze trzeba mieć świadomość że coś może pójść nie tak! Ktoś może nas oszukiwać. Nie powinno nas interesować na co pożyczają inny prawda?

  Z bankami także trzeba uważać, nie wszystko mówią ale muszą napisać, tylko kto to czyta?? Fajnie ze są takie portale jak ten.

 17. Nawet nie wiedziałm, że są takie możliwości pożyczania pieniędzy 🙂 Dobry artykuł, z całą pewnością jak będę w potrzebie to skorzystam z kokosa 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *