Pożyczki prywatne

Dzisiejszy świat rozwija się bardzo szybko. Wraz z rozwojem technologicznym i umysłowym, jesteśmy świadkami bardzo szybkiego rozwoju ekonomicznego, który dotyka bezpośrednio każdego człowieka. Pierwsze pożyczki były udzielane jeszcze w czasie średniowiecza. Pożyczanie pieniędzy nazywane było wówczas lichwą, która była mocno potępiana przez kościół katolicki. W dzisiejszych czasach pożyczanie pieniędzy jest rzeczą normalną, a do dyspozycji mamy szereg możliwości, dzięki którym jesteśmy w stanie szybko i bezproblemowo zdobyć potrzebne nam w danej chwili pieniądze.

Oprócz możliwości wzięcia pożyczki, nasze prawo daje nam możliwość udzielenia jej innej osobie. Pożyczki między osobami indywidualnymi nazywamy pożyczkami prywatnymi. Osobę, która daje pożyczkę nazywamy inwestorem, pożyczkobiorcą natomiast jest osoba, która pożyczkę bierze. Transakcja taka jest regulowana przez prawo i prawnie dozwolona. Inwestor może pożyczyć pieniądze na dowolnie ustalony przez siebie procent z dowolnie ustalonym terminem spłaty pożyczki. Pożyczkobiorca może pożyczyć pieniądze od każdego inwestora, którego warunki mu odpowiadają. Jeżeli pożyczka udzielana jest na czas nieokreślony, jej zwrot musi nastąpić najpóźniej do sześciu tygodniu od momentu zaciągnięcia tej pożyczki. Czas ten jest ustanowiony prawnie i obowiązuje każdego pożyczkobiorcę.

Pożyczanie pieniędzy w dzisiejszych czasach jest czymś całkowicie normalnym. Szybki przepływ pieniądza powoduje, że ludzie nie zawsze są w stanie nim odpowiednio zarządzać i zawsze mieć w swojej kieszeni zapas gotówki na wypadek wystąpienia niespodziewanych wypadków. Na szczęście istnieją pożyczki i inwestorzy, którzy bardzo chętnie udzielają pożyczek osobom potrzebującym. Niestety im szybciej potrzebujemy pieniędzy, tym więcej błędów możemy popełnić podczas zaciągania naszego długu. Branie pożyczki nie jest bowiem tak bezproblemowe jakby mogło się wydawać. Na inwestorów i pożyczkobiorców czeka często wiele problemów i niedogodności, których muszą się wystrzegać.

Pożyczki prywatne – opłaty przygotowawcze i inne pułapki

Pożyczkobiorcy bardzo często padają ofiarą naciągaczy, którzy wykorzystują pilną potrzebę otrzymania pieniędzy osób potrzebujących i łudzą słowami, zapewnieniami i obietnicami, które nie mają najmniejszego pokrycia w rzeczywistości. Znaczącym zagrożeniem dla pożyczkobiorców są osoby, które oczekują przedpłaty w momencie ustalania szczegółów na temat pożyczki. Ludzie, którzy oczekują przedpłat jeszcze przed podpisaniem umowy i dogadaniem jej warunków są najczęściej zwykłymi oszustami, którzy żerują na braku wiedzy i przygotowania innych. Sytuacje takie zdarzają się nader często, jednak na szczęście coraz więcej spraw kończy się w sądzie, a oszuści są sowicie wynagrodzeni za swoje krętactwa. Jeżeli zdarzy Ci się taki przypadek, że osoba, od której chcesz pożyczyć pieniądze będzie oczekiwała od Ciebie przedpłaty – nie decyduj się na pożyczę. Wszelkiego typu opłaty przygotowawcze dla prywatnych pożyczkodawców to jeden z największych i najmocniejszych haczyków, na który łapią się ludzie niedoświadczeni w temacie pożyczek, osoby, które próbują pożyczyć pieniądze po raz pierwszy. Opłaty przygotowawcze to mimo wszystko nie jedna z pułapek, która zastawiana jest na uczciwych ludzi. Stale pojawiają się nowe sposoby na  dokonywanie oszustwa, dlatego warto mieć się szczególnie na baczności. Zdecydowanie większe bezpieczeństwo zapewniają internetowe serwisy pożyczkowe, na których każdy inwestor i pożyczkobiorca jest weryfikowany, sprawdzany, a każda transakcja jest rejestrowana. W takiej sytuacji zdecydowanie zmniejsza się pole manewru dla oszustów.

Jednak co zrobić, gdy już zostało się oszukanym? Przede wszystkim należy zgłosić sprawę na policję. Jeżeli załatwialiśmy pożyczkę przez Internet warto sprawdzić legalność oprogramowania i pozbyć się wszelkich piratów. Następnie polecam udać się do prawnika, aby rozpoznał sytuację oraz określił szanse na odzyskanie pieniędzy w drodze postępowania sądowego. Nie warto w takich sytuacjach odpuszczać, zawsze trzeba ciągnąć sprawy do końca i walczyć o sprawiedliwość. Nawet przeciętny prawnik jest w stanie odzyskać nasze pieniądze i uzyskać zasłużoną karę dla nierzetelnego pożyczkodawcy (i/bądź również odszkodowanie dla nas).

Pożyczki prywatne pod weksel

Czy pożyczka na weksel to dobre rozwiązanie? – Niestety nie. Weksel nie jest dobrym zabezpieczeniem dla żadnej ze stron transakcji. Oszustwa zdarzają się na każdym polu – nie ważne, czy jesteś inwestorem, czy pożyczkobiorcą. Dając, bądź biorąc pożyczkę na weksel możesz w bardzo prosty sposób zostać oszukany, a swoich praw bardzo ciężko będzie dochodzić w sądzie. Podstawowym powodem jest brak jasnych warunków i możliwość łatwej manipulacji nimi w trakcie trwania umowy. Podpisując weksel możemy skazywać się na naprawdę spore problemy. Dlatego warto uważać z kim i na jakiej zasadzie bierze się pożyczki. Jeżeli koniecznie chcesz wziąć pieniądze na weksel – zainteresuj się kredytem na weksel in blanco.

Nowoczesne pożyczki prywatne przez Internet

Obecnie najdogodniejszą i stosunkowo pewną formą pożyczania są serwisy udzielające pożyczek społecznościowych. Są one zorganizowaną formą pożyczek prywatnych, nad którymi stale czuwają prawnicy i firmy windykatorskie. Wzięcie pożyczki przez Internet jest stosunkowo proste, jednak próba manipulacji, czy oszustwa bardzo szybko jest karana i trafia na drogę sądową. Miejsce dla oszustów jest zatem bardzo niewielkie.

Jednym z najdłużej działających i zrzeszających najrzetelniejszych partnerów jest serwis kokos.pl, na którym codziennie udzielane są pożyczki dla osób potrzebujących, a inwestorzy, który chcą pomagać mogą spokojnie zarabiać i dobrze lokować swoje pieniądze. Pożyczanie przez Internet jest wygodne, szybkie i co najważniejsze – bardzo bezpieczne.

Jeżeli interesuje Cię pożyczka prywatna, nie daj się zwieść obietnicom prywatnych pożyczkobiorców, którzy działają na własną rękę. Nie podpisuj na siebie wyroku na katusze (weksel pożyczkowy). Weź pożyczkę w serwisie społecznościowym typu kokos.pl i nie daj się zjeść rekinom tego „biznesu”.

7 Comments
  1. WITAM POTRZEBUJE POŻYCZKI PO ZA BANKOWEJ MAM ZŁĄ HISTORIĘ KREDYTOWĄ I MÓJ ZAROBEK JEST NISKI NIE SPEŁNIAM WYMAGAŃ BANKOWYCH PRACUJE NA PEŁEN ETAT W REALU POTRZEBUJE POŻYCZKI W WYSOKOŚCI OD 2 TYSIĘCY DO 5 TYSIĘCY MOGĘ TO SPŁACAĆ W RATACH MIESIĘCZNYCH WRAZ Z ODSETKAMI KONTAKT GOSIA77-30@O2.PL

  2. WITAM POTRZEBUJE POZYCZKI POZABANKOWEJ NA KWOTE 6 TYS ZŁOTYCH ZARABIAM OKOLO 2.5 TYSIACA MIESIECZNIE NA UMOWE O PRACE ALE POTRZBUJE GOTÓWKI DO KONCA TEGO TYGODNIA. jESTEM W BIGU PRZEZ JAKIS STARY ABONAMENT Z PLAY KTORY JUZ DAWNO SPLACILEM MAM NA TO PAPIERY ALE NIE MOGE SIE DOPROSIC O WYKRESLENIE MNIE (POLSKI KABARET PRAWNY ) WIEC PISZE TUTAJ. MOJ NR TO 510818186

  3. Wszystko fajnie. Szkoda, że nigdy nie można znaleźć informacji o konkretnych osobach udzielających pożyczek prywatnie. Można zarejestrować się na portalu z pożyczkami społecznościowymi i za to bardzo dziękuję. Szkoda, że weryfikacja trwa i tak mało chętnych do udzielenia pożyczki.

    1. Ja widzę, że Ty oczekujesz obsługi, jak w banku:) Nie tylko Ty szukasz możliwości pożyczenia poza bankiem. To nie jest takie proste, bo te firmy mają w 100% kapitał prywatny. To oczyiwiste, że dzisiaj więcej osób jest chętnych pożyczyć pieniądze niż udzielić pożyczki. Żyjemy przecież w czasach kryzysu gospodarczego;) Poza tym od kiedy to mieszkańcy naszego kraju są bogaci?

  4. Też się Lena zatsanawiam. Wszyscy zarabiamy “jakieś pieniądze”, dlaczego więc nie wszyscy, “jakoś oszczędzamy”? Rozumiem, że Ci bardziej pracowici ( mam na myśli oszczędności!) mają pożyczać pieniądze tym, którym się nie chce oszczędzać ( po prostu czyste lenistwo!)? To chyba nie jest wporządku układ! Przede wszystkim dlatego, że większość osób pożyczających pieniądze prywatnie chce pożyczać te pieniądze bez żadnych odsetek!

  5. To już nie chodzi o fakt oszczędzania, ale o ogólną postawę wobec pieniądza. Po prostu są tacy, którzy go szanują i tacy, którzy nie mają go wcale. Niekoniecznie muszą to wynosić z domu. Bardzo dużo “robi” towarzystwo. Znam takie osoby, które mają bardzo oszczędnych rodziców, a same wydają “pieniądze na prawo i lewo”, jaki więc wniosek?

  6. Poszukuję pożyczki pozabankowej lub prywatnej pod zastaw wekslowy na kwotę 18000 zł. Pracuję-umowa na stałe. przyznaję wpadłem w wir kredytowy i tą pozyczką chcę spłacić moje zobowiazania i mieć jedną stałą ratę.Czekam na oferty.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *