Pożyczki pozabankowe - czyli nie samym bankiem człowiek żyje

Choć banki to niezaprzeczalnie najważniejsze instytucje finansowe w życiu większości ludzi, w niektórych sprawach można obyć się bez nich. Szczególnie, jeśli nasze dane są w BIK, nasze zarobki nie należą do najwyższych, a my chcemy akurat pożyczyć większą sumę pieniędzy. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak szukać innych źródeł finansowania, na przykład pożyczek pozabankowych.

Przyjęło się, że pożyczki pozabankowe są dla ludzi, którzy albo mają złą historię kredytową (pożyczki bez BIK) albo są w trudnej sytuacji finansowej (chwilówki). Słowem, żyjemy w błędnym przekonaniu, że pieniądze powinno pożyczać się w banku, a innych metod szukać dopiero wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba, a więc gdy bank odmówi nam udzielenia kredytu. A przecież w innych niż banki instytucjach, także można znaleźć korzystne oferty. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Produkty finansowe oferowane przez instytucje para bankowe oraz te, które można znaleźć w Internecie (pożyczki prywatne, pożyczki społecznościowe) nie zawsze muszą być drogie i zawierać dodatkowe kruczki. Owszem, wiele firm nalicza sobie horrendalne odsetki, ale… nie wszystkie. Przykładem może być pożyczka „na dowód” w jednej ze znanych firm udzielających szybkich pożyczek, która była tańsza niż podobne oferty wielu banków, o ile tylko zaznaczyliśmy opcję przelania pieniędzy na konto, a nie dostarczenia ich do domu. Podobnie sprawa wygląda z pożyczkami społecznościowymi oraz prywatnymi, których oprocentowanie jest często dużo niższe niż oprocentowanie kredytów gotówkowych.

Za pożyczkami pozabankowymi przemawia też fakt, że zwykle nie są one obwarowane mnóstwem przepisów i wymagań, co przekłada się na szybkość otrzymania pieniędzy. Stwarza to także szansę ich otrzymania dla osób, które posiadają złą historię kredytową i szukają pożyczek bez BIK. Tym bardziej, że w wielu przypadkach, istnieje możliwość negocjacji warunków umowy, co w wielu bankach jest nie do pomyślenia.

Szukając pożyczki zawsze warto sprawdzić zatem oferty wielu instytucji. A jeśli nic nie znajdziemy? Trudno, w końcu zawsze można wrócić do banków.

4 Comments
 1. Witam -potrzebuje 15000 na długi okres by rata była niska-pieniądze
  potrzebne mi są na remont mieszkania i konsumpcje
  bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu kredytu, mam stałą prace ale historia
  w bik nie najlepsza nie mam żyranta ani zabezpieczenia,przedwpłat nie
  daje ,zostałem oszukany kilka razy z poważaniem Darek

 2. Wszyscy zakładający strony internetowe o pożyczkach piszą obszerne artykuły które tak naprawdę nie pomagają ludziom nic znaleźć. Nie wymieniacie ani jednej nazwy firmy, która pożyczek udziela. Piszecie są rożne instytucje, ale jakie? Szukającym pożyczek na nic się te wasze informacje nie przydadzą.

 3. A dlaczego nie spłacał Pan w przeszłości systematycznie pożyczek? Co stało na przeszodzie? Czy raty były zbyt wysokie? Czy też były jakieś ważniejsze wydatki? Proszę się nad tym zastanowić przed następnym kredytem! Dlaczego? Dlatego żeby szczęśliwie żyć z kredytem! On wcale nie musi być męczący dla naszej kieszeni!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *