Pożyczki bez BIK

Pożyczka bez BIK to bez wątpienia jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na pozyskanie dodatkowej gotówki. Sprawdza się szczególnie dobrze do „załatania” dziury w domowym budżecie lub po prostu do sfinansowania nagłych wydatków. Choć jednak pożyczka bez BIK jest niesamowicie wygodna i dostępna w zasadzie dla każdego trzeba uważać – wśród firm pożyczkowych nie brakuje oszustów, którzy zechcą wykorzystać naszą trudną sytuację finansową i naciągnąć nas na przeróżne opłaty i prowizje. O tym, w jaki sposób uniknąć problemów, jak w praktyce wygląda pożyczka bez BIK oraz czym jest w ogóle sam BIK, przeczytasz poniżej.

Pożyczka bez BIK – wprowadzenie

Pożyczka bez BIK to szybka pożyczka pozabankowa oferowana przede wszystkim przez firmy pożyczkowe tj. Provident czy SMS365. Według polskich stereotypów jest to pożyczka droga, nastawiona na oszukanie klienta. Rzecz jasna jest to mit – oczywiście próby „naciągania” pożyczkobiorców się zdarzają, lecz warunki pożyczki bez BIK w sprawdzonych firmach, jak chociażby wspomniany Provident czy SMS365, są klarowne i nie zawierają ukrytych kosztów. Co ważne, pożyczki bez BIK w tych instytucjach są dostępne także dla tych osób, które miały w przeszłości problemy z terminową spłatą kredytów lub pożyczek!

Cała tajemnica tkwi tutaj w zwrocie „bez BIK”. BIK to skrót od nazwy Biuro Informacji Kredytowej, które to Biuro stanowi ogromną bazę danych na temat kredytobiorców, którzy spłacali lub spłacają kredyty w polskich bankach. Starając się o kredyt lub pożyczkę, standardem jest, że bank (lub inna instytucja finansowa) sprawdza dane klienta w BIK, weryfikując jego historię kredytową. Jeśli jest ona negatywna – najczęściej odmawia udzielenia pożyczki. Tym samym instytucja BIK-u jest kojarzona z czymś, co zamyka drogę do kredytu tym osobom, które nieterminowo spłacały wcześniejsze zobowiązania.

Na szczęście pożyczki, o których piszemy, są „bez BIK”. Oznacza to, że firma pożyczkowa rezygnuje ze sprawdzania naszej przeszłości kredytowej, a to, jak spłacaliśmy wcześniejsze kredyty, zupełnie jej nie interesuje. I właśnie dzięki temu pożyczkę bez BIK dostaniesz nawet mając złą historię kredytową!

 

Charakterystyka pożyczek bez BIK

Osoby, które regularnie korzystają z pożyczek bez BIK cenią sobie w nich przede wszystkim wygodę i szybkość otrzymania pożyczki. W przypadku pożyczek  bez BIK formalności są ograniczone do absolutnego minimum – firmy pożyczkowe zazwyczaj nie wymagają od nas żadnych zaświadczeń czy poręczycieli. Godny podziwu jest również krótki czas wypłaty środków. W niektórych firmach pożyczkowych, pożyczkę bez BIK otrzymasz dosłownie w ciągu kilku godzin!

Otrzymanie pożyczki bez BIK jest banalnie proste. Jedynym warunkiem, który należy spełnić, jest w zasadzie wypełnienie wniosku o pożyczkę. Można to zrobić na stronie internetowej firmy pożyczkowej albo… przez SMS.  Następnym krokiem jest weryfikacja konta bankowego. Procedura ta polega na wykonaniu przelewu na wskazane konto bankowe pożyczkodawcy na symboliczną kwotę (zazwyczaj grosza lub złotówki). I to w zasadzie wszystko – po spełnieniu tych dwóch warunków, w ciągu kilku – kilkunastu godzin pieniądze trafią na nasze konto bankowe!

Zagrożenia związane z pożyczkami bez BIK

Na koniec chcielibyśmy poruszyć jeszcze jedną kwestię związaną z pożyczkami bez BIK. Chodzi mianowicie o wyłudzenia pieniędzy od klientów oraz próby oszustwa, które – jak w każdej branży – zdarzają się także w świecie pożyczek.

Na rynku działa wiele firm udzielających pożyczek bez BIK, lecz, niestety, nie wszystkie działają w pełni uczciwie. Co gorsza, próby oszustwa mają często „ukryty” charakter, a pożyczkobiorca zdaje sobie z nich sprawę dopiero, gdy jest już za późno. O jakie oszustwa chodzi? Częstym procederem jest na wysokie przykład naciąganie klientów na „opłaty wstępne” albo „opłaty manipulacyjne”. Warto zatem zapamiętać – uczciwe firmy nie pobierają żadnych opłat przed udzieleniem pożyczki. Nie wysyłajmy zatem pieniędzy w ciemno, bez zobaczenia umowy pożyczki (prócz wspomnianego przelewu weryfikacyjnego).

Tego typu wyłudzenia zdarzają się na szczęście coraz rzadziej. Znacznie częściej firmy pożyczkowe oszukują klientów „zaciemniając” rzeczywisty koszt pożyczki, dodając do niej – oprócz oprocentowania pożyczki – prowizje za samo udzielenie pożyczki , opłaty za obsługę domową albo inne „dziwne” koszty. Koszty te są o tyle niebezpieczne, że w nieuczciwych firmach są przed nami ukrywane i często nie mamy o nich zielonego pojęcia. Jest na to sposób – czytajmy umowy pożyczek, konsultujmy je ze znajomymi/prawnikami/finansistami, którzy mają większą wiedzę o świecie pożyczek i kredytów.

Ponad wszystko zaś, pożyczki bez BIK bierzmy w sprawdzonych miejscach. Firmy pożyczkowe opisane na naszej stronie mają wieloletnie doświadczenie na polskim rynku i udzieliły już milionów pożyczek o łącznej wartości miliardów złotych. Jest to najlepszą gwarancją tego, że nie zostaniemy oszukani i nie spotkamy się z żadnymi ukrytymi kosztami. 

VIA SMS

Wystarczy telefon komórkowy i konto bankowe by otrzymać chwilówkę od VIA SMS.

 • Brak poręczycieli i zastawów
 • Szybka decyzja i minimum formalności
 • Możliwość przedłużenia czasu na spłatę zobowiązania

Provident - szybka pożyczka

Błyskawiczna decyzja i minimum formalności. Provident oferuje bezpieczną i szybką pożyczkę gotówkową.

 • Stałe raty bez ukrytych opłat
 • Minimum formalności
 • Zgłoszenia przyjmowane 7 dni w tygodniu
 • Już od 300 złotych
8 Comments
 1. Jak już piszesz, to lej wody, tylko napisz konkretnie gdzie otrzymam pożyczkę bez weryfikacji w BIK?! Nie chodzi mi o marne 1000 złotych z Kokos.pl ani 600 z chwilówek, tylko o kwotę w okolicy 5000 złotowych.

 2. Informacje są w jasny sposób przedstawione:) To przecież nie tekst marketingowy:) Dlaczego więc ktoś miałby interesować się Twoimi indywidualnymi potrzebami? To Ty zainteresuj się firmą, która pożyczy Ci takie pieniądze. Słucham marne 1000 zł? To chyba masz super pensję, jak masz taki stosunek do pieniędzy. Po co Ci więc pożyczki?

 3. Nie rozumiem. Firmy, które udzielają pożyczek bez BIK, zostały konkretnie wskazane. Czasami mam wrażenie, że albo ludzie nie potrafią czytać albo mają wygórowane oczekiwania. Oczekujesz, że ktoś pożyczy Ci 5000 zł bez żadnej weryfikacji? Moim zdaniem to bardzo wygórowane, a nawet aroganckie, oczekiwanie.

 4. Moim zdaniem to jest szalony pomysł oczekiwać, że ktoś ( nawet firma) pożyczy nam 5 tysięcy bez żadnego zabezpieczenia. Też jestem człowiekiem i mam swoje potrzeby, ale niektórzy zarabiają 5 tysięcy na pół roku, czy mają czuć się gorsi? Wysokość, jakie osiągają pożyczki bez BIK, jest jak najbardziej dobra. Nie mówmy, że to za mało, bo nikt nas nie pyta skąd oddamy.

 5. Pewnie, że nie! Co to za pomysły? 5 tysięcy to jest bardzo dużo pieniędzy. Skoro to taka mała kwota, to czemu nie zarobisz? Trochę przesadzasz kolego! Rozumiem pożyczyć 500 zł, ale 10 razy więcej? To już jest bardzo poważna transakcja, która wymaga zaufania.

 6. Nie wytłumaczysz niektórym, że na zaufanie trzeba zapracować. Nie mam na myśli tylko kredytów, ale skoro o nich rozmawiamy to powiem, że trudno zaufać naszym kredytobiorcom. Czy ktoś z nich poważnie myśli o spłacie? Czy ktoś poważnie traktuje to zobowiązanie? Czy po prostu jest to zabawa w branie kredytów?

 7. Ja myślę, że ludzie się właśnie bawią kredytami. Nie dociera do nich, że to jest poważne zobowiązanie. Nawet, jeśli im się to mówi, to oni nie słuchają. Jeśli będziemy w taki sposób podchodzić do spłaty, to nie tylko będzie nam potrzebny kredyt bez BIK, ale także pomoc całej rodziny.Tylko, czy powinniśmy oczekiwać, że rodzice spłacą nasze kredyty? Czy oni korzystali z tych wszystkich przyjemności?

  1. Nie ma nic złego w zabawie z kredytami, jak się ma stały dochód:) Ja nie pracuje na etacie, mam firmę odziedziczoną po tacie, o krórej przychód muszę zadbać. Korzystam swobodnie z kart kredytowych, bo jak teraz nie pożyję, tokiedy? Za 10 lat nie będę już miał ochoty na wakacje w Egipcie:) Co Wy się tak imrezowiczów czepiacie? Każdy ma swój styl życia, ważne, że Was o pieniądze nie prosi:)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *