Pożyczka pozabankowa

Pierwsza myśl jaką przychodzi nam do głowy, gdy mówimy o pożyczkach i kredytach to bank. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro właśnie w tej instytucji załatwiamy większość związanych z finansami spraw. Jednak w momencie, gdy w banku otrzymamy odmowną decyzję o udzieleniu pożyczki, zaczynamy szukać alternatywnych rozwiązań. Prędzej czy później spotkamy się z pojęciem pożyczka pozabankowa.

Jako placówki wysokiego szczebla i dużej ostrożności w wydawaniu pieniędzy, banki dogłębnie analizują każdego potencjalnego kredytobiorcę. Jeśli ktoś nie spełnia minimalnych wymagań, nie ma szans na otrzymanie pożyczki. Dlatego wiele osób odchodzi z placówki z kwitkiem. Jedynym alternatywnym w tym momencie rozwiązaniem będzie pewnie pożyczka pozabankowa.

Zewnętrzne firmy, zgodnie z polskim prawem, mają możliwość udzielania pożyczek. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na otwarcie takich instytucji. Z reguły mają one niewiele wspólnego z bankiem. Panują tam specyficzne zasady. Potencjalny kredytobiorca nie jest sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej, a w wielu placówkach nie trzeba nawet przedstawiać zaświadczenia o zarobkach. Takie wysokie ryzyko jest jednak obarczone proporcjonalnym zyskiem dla instytucji pozabankowej.

Trzeba więc dokładnie przeanalizować ofertę firmy, na którą się zdecydujemy. Łatwość i szybkość uzyskania pożyczki pozabankowej może okazać się zgubna. Wiele osób decyduje się na taką formę pozyskania szybkich pieniędzy, a później mają ogromne kłopoty. Wynika to z zasad, na jakich udzielane są zobowiązania. Kiedy w normalnym banku oprocentowanie szybkich pożyczek to od 8 do 20 procent (co już diametralnie zwiększa kwotę do spłaty), w instytucji pozabankowej najczęściej zaczyna się od 15, a kończy na 30 procentach!

Pożyczka pozabankowa powinna być więc ostatecznym rozwiązaniem. Nie ma bowiem co liczyć na uprzejmość ze strony takich zewnętrznych firm, gdy nadejdzie konieczność spłaty zobowiązania. Najczęściej suma rat mocno przewyższa pożyczoną przez nas kwotę, przez co naraża na finansowe kłopoty w przyszłości.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *