Pożyczka pod weksel

Pożyczka na weksel to dobry pomysł? Czy wiesz czy jest pożyczka pod weksel in blanco udzielona przez prywatną osobę lub instytucje? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: Nie! To koniecznie przeczytaj Nasz artykuł. Co Nas skłoniło do jego napisania? Otóż na bieżąco obserwujemy sytuację na rynku finansowym i nie jesteśmy zadowoleni z tej oferty. Widzimy, jak wiele osób zostało oszukanych i mamy świadomość, że wiele osób “swojej tajemnicy” nie ujawniło! Nasza wrażliwość finansowa nie pozwoliła Nam milczeć! Nasz cel to uświadomienie konsekwencji, jaką niesie za sobą zaciągnięcia ( jak i udzielenie) pożyczki pod weksel in blanco. Przede wszystkim opowiemy o tym, jak instytucje pozabankowe ( “parabanki”) wykorzystują Nasze złe położenie finansowe i jak osoby prywatne manipulują Naszymi emocjami. Nie powiemy Wam, jak “napchać swój portfel”, nie myślcie, że to poradnik dla osób, które chcą “w nieuczciwy sposób” zarobić na pożyczkach prywatnych.

Czas przystąpić do działania!

Uważaj na pseudo pomoc

Twoja sytuacja finansowa nie jest najlepsza? Masz wiele rat kredytów, których nie “możesz już spłacić”, a może limity na Twoich kartach zostały wykorzystane, a banki “domagają się” spłaty? Masz ochotę iść na zakupy? Bo przecież koleżanka już kupiła nowe sukienki na lato, a Twoja szafa “jest taka pusta”! Z pomocą chętnie przychodzą Ci instytucje pozabankowe, które proponują Ci nie tylko “proces oddłużania”, ale także ” bez żadnych problemów” podarują Ci pieniądze, na Twoje “niezbędne” zakupy! Dlaczego nie skorzystać z takiej pomocy? Przede wszystkim dlatego, że “taka” pożyczka pod weksel in blanco, nie ma nic wspólnego pomocy. Te instytucje zarabiają na Twoich “słabościach”! To Ty nie potrafisz wziąć odpowiedzialności za zaciągnięte kredyty ( doskonale wiedziałeś ile będą wynosić Twoje co miesięczne raty!) i to Ty nie potrafisz sobie powiedzieć: “Nie stać mnie na nowe ubrania” ( nikt nigdzie nie powiedział, że “szafę”musisz wymieniać co sezon!). To Ty jesteś słaby i to Ty “jesteś idealnym celem” dla “parabanków”, które owszem oferują pożyczkę “od ręki”, ale na jakich zasadach? O tym opowiemy poniżej…

Poznaj zasady pożyczki pod weksel in blanco w “parabankach”

Myślisz, że pożyczkę w instytucji pozabankowej, to najlepsze rozwiązanie? Już cieszyć się “z dodatkowego zastrzyku pieniędzy”? Czas dowiedzieć się na, jakich zasadach zostanie Ci udzielona pożyczka pod weksel in blanco w “parabanku”. Mamy nadzieję, że to skłoni Cię do zmiany decyzji! Po pierwsze instytucje pozabankowe nie są objęte prawem bankowych, pożyczka udzielana jest w oparciu o kodeks cywilno – prawny, a to oznacza “między innymi” to, że pożyczkodawca w każdym momencie może zmienić warunki ( niestety na Twoją niekorzyść). Podpisując weksel in blanco nie masz żadnej pewności, jakiego zwrotu “zażąda” instytucja pozabankowa, w momencie gdy Ty przestaniesz płacić regularnie raty ( co ciekawe “niesystematyczność” to już 1 dzień spóźnienia!). Myślisz, że oprocentowanie jest korzystne dla Twojego portfela? Jeszcze raz podkreślamy to tylko “wstępne założenia”! Prawda jest taka, że decydując się na pożyczkę pod weksel in blanco, ryzykujemy cały swój majątek! Czy takiej pomocy właśnie oczekujemy?

Tylko strona pożyczająca ryzykuje

Wiesz już, że instytucje pozabankowe udzielające pożyczek pod weksel in blanco, nic nie ryzykują! To “nie do końca jest tak”. Otóż jeśli osoba przystępująca do pożyczki nie posiada

żadnego majątku i nie pracuje, to nie ma możliwości egzekwowania długu! To jednak ostrzeżenie dla osób prywatnych, które “zafascynowane są tematem prywatnych pożyczek”! Na pewno Ty też zauważyłeś, że powstaje “masa portali społecznościowych” dzięki którym, możemy “zarobić”!

Po prostu pożyczamy pieniądze osobie prywatnej i “naliczamy procent”, czy jednak otrzymujemy pożyczone pieniądze “na czas”? Tego administracja portali nie chciała Nam zdradzić! My dzięki znajomości prawa wiemy, że “osoba bez przychodu” nie odda Nam pieniędzy! Nawet jeśli zdecydujemy się “wejść na drogę prawną”.

Oszustów jest coraz więcej…

Niestety “osób wyłudzających pieniądze” w Naszym społeczeństwie cały czas przybywa…
Słyszymy coraz więcej historii “o prywatnych pożyczkach”, które mają bardzo negatywny finał. Scenariusze są dwa! Pierwszy dotyczy sytuacji kiedy to My pożyczamy pieniądze od instytucji finansowej ( bo uważamy to za wspaniały pomysł!) i mamy problemy z uregulowaniem długu ( często nawet wtedy, gdy spłacamy raty regularnie). Drugi zaś dotyczy “chęci szybkiego zarobku”! Skoro mam oszczędności na koncie to dlaczego mam na nich nie zarobić? Przecież jeśli pożyczę je osobie prywatnej to zarobię na tej transakcji więcej pieniędzy, niż wtedy gdy będę trzymać je na koncie oszczędnościowym lub lokacie bankowej, czy oby na pewno? Jaką gwarancję mamy, że pieniądze do Nas wrócą? Nie chroni Nasz żadne prawo! Nie mamy możliwości weryfikacji zdolności kredytowej! Nie znamy stanu majątku Naszego pożyczkobiorcy! Dlaczego więc zakładamy, że nie zostaniemy oszukani? To świetnie, że chcemy sobie pomagać w trudnej sytuacji finansowej, przemyślmy tylko to, czy przez “Naszą chęć pomocy”, to My nie “wpędzimy się w poważne tarapaty natury finansowej”?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *