Poradnik: pożyczki prywatne i pozabankowe

Gdy nie mamy stałego źródła dochodu, a potrzebne są nam pieniądze?

Swój poradnik kierujemy do wszystkich tych osób, którzy potrzebują pieniędzy, ale nie mają stałego źródła dochodu. Wiemy, że takich osób stale przybywa! Poprzez ten poradnik chcemy Was wesprzeć i udzielić wielu cennych porad. Wszystkie nasze rady mają potwierdzenie w naszych doświadczeniach. My także kiedyś mieliśmy problemy ze stałym zatrudnieniem, ze stałymi wpływami na konto i stale rosnącym zadłużeniem. Znaleźliśmy jednak rozwiązanie, nie obawiajcie się nie promujemy tutaj żadnego produktu, tylko przekazujemy swoją “historię”!

Doskonale znamy Waszą sytuacje! Wiemy, że chcecie pracować na stałe! Ale nie macie takiej okazji. W pierwszej grupie znajdują się osoby uczące się ( w tym studenci! Jeśli lepiej poczujecie się do napiszemy!) i studiujące. To one mają najmniejsze szanse na stałe zatrudnienie u jednego pracodawcy. Firmy proponują im jedynie umowę zlecenie/o dzieło i niepewne źródło dochodu, nie to nie “okres testowy”, który jest całkowicie rozumiały. Nie wymagamy od pracodawców aby “inwestowali w ciemno”, wszyscy mają prawo sprawdzić, czy chcą współpracować z tym pracownikiem? A My nie powinniśmy się obrażać! Nie możemy jednak “w nieskończoność” podpisywać “niepewnych umów”. Z tej sytuacji jest wyjście! Nie, nie stawiajmy jako warunek konieczny “umowa o pracę na czas nieokreślony i minimum 2000 netto wynagrodzenia”, nawet nasi rodzice, którzy na rynku pracy “są od wielu lat”, nie zawsze mogą liczyć na “takie uznanie”. Spróbujmy swoich sił w swoim biznesie! Tak właśnie teraz!  Teraz jest najlepszy czas na nasz rozwój biznesowy! Wybierz dziedzinę w której czujesz się mocny i która nie znudzi Ci się za kilka miesięcy. Pamiętaj nie wybieraj ” szybkich pożyczek” na rozkręcenie biznesu…tylko złóż wniosek o dotacje unijną, a wcześniej napisz biznesplan. Zobaczysz już “za chwilę” zaczniesz zarabiać pieniądze i przestaniesz się martwić o to, “Jak się utrzymać”? Poza tym zyskasz szacunek sam do siebie ( lub po prostu go nie stracisz), bo jak czujesz się otrzymujesz “minimum socjalne” i spędzając w pracy ponad 8 godzin?! ( 2 godziny to minimalny dojazd! Czyli już 10 godzin poza domem…). Najważniejsze jest jednak to, że będziesz czuł się pewnie, codziennie rano będziesz budzić się z uśmiechem na twarzy, bo będziesz mieć pewność, że problemy finansowe “raz na zawsze się skończyły”. Dlaczego jestem taka pewna tego co mówią? Moja pewność wynika z faktu, że sama w ostatnim czasie założyłam własną działalność gospodarczą ( branży się zdradzę! Bo jak wspomniałam nie jest to miejsce na żadną promocję, a tym bardzie autopromocję!) i już nie martwię się o to, za co zapłacę ratę kredytu mieszkaniowego, za co zrobię zakupy…i powiem Wam, że mogę śmiało wybrać się na “babskie zakupy” bez poczucia winy, że “wydałam wszystkie oszczędności”! Wiem, jak zwłaszcza kobietom takie “oderwanie się od rzeczywistości”, taki “relaks zakupowy” jest potrzebny…i mówię Wam szczerze i z własnego doświadczenie, nie realizujcie tego celu z pożyczek pozabankowych, “parabanki” mogą Was drogo kosztować. Start własnej firmy jest o wiele mniej stresujący, a uwierzcie mi należę do “wyjątkowo wrażliwych” osób!

Druga grupa osób, które chcą pożyczyć pieniądze, a nie mają stałego źródła dochodu, to emeryci i renciście. Tej grupie “przyszłych pożyczkobiorców” musimy się szczególnie przyjrzeć i szczególnie na nich uważać, jeśli znajdują się oni w naszym gronie rodzinnym. Myślimy, że z wiekiem stabilizujemy swoją sytuacje finansową? Owszem, jeśli kontrolujemy to, ile przeznaczamy na naszą przyszłość emerytalną i realnie określamy swoje przyszłe potrzeby. Jeśli natomiast płacimy minimalne składki lub jeżeli nas pracodawca “specjalnie się nie wysila” w tej kwestii, to mamy poważne problemy finansowe i to wtedy, kiedy już nie możemy pracować ( dziś emeryci i renciści stanęli przed wyborem: emerytura lub renta lub wynagrodzenie! Nie mogą “dorobić” do swojej  “skromnej wypłaty”.). Rozwiązaniem nie są jednak “parabanki” ( uważam, że to najlepsze określenie na instytucje finansowe, których nie obejmuje prawo bankowe)! W takiej sytuacji powinniśmy zwrócić się w pierwszej kolejności do swojej rodziny, ale się jej nie narzucać! Nie wymagajmy tego, aby teraz “nasze dzieci się nami zajęły, bo my kiedyś zapewniliśmy im opiekę”. Powiedzmy im w jakiej sytuacji się znaleźliśmy i czy nie mogą Nam pomóc w jakiś sposób? Może zajmiemy się domem, wnukami…ale nic na siłę! Z jednej strony nie zmuszajmy siebie, bo może już nie czujemy się na siłę? A z drugiej nie obciążajmy nadmiernie budżetu rodzinnego naszych dzieci…Pomyślmy o sprzedaży swojego domu lub zamianie na mniejsze mieszkanie! To nie tylko “dodatkowe pieniądze”, ale także mniejsze opłaty i wydatki w każdym następnym miesiącu. Mamy hobby? Może możemy na nim zarobić, porozmawiajmy o tym z naszymi dziećmi, one na pewno pomogą nam “postawić pierwsze kroki w biznesie”. Powiedzmy im na czym się świetnie znamy i załóżmy wspólny biznes! Nigdy nie mówmy, że jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia “wysoko oprocentowanych” pożyczek, bo z każdej sytuacji jest wyście, nawet “z dołka finansowego”. Nasze robótki ręczne nie tylko mogą pojawiać się na członkach naszej rodziny, zwłaszcza na wnukach, ale także w naszym sklepie internetowym! Jednocześnie nie zapominajmy o tym, że nie jesteśmy zmuszeni do kupna drogich prezentów naszym wnukom! Kupujmy “to na co Nas stać”, miłości nie kupimy poprzez drogie gadżety…

Ostatnia grupa to osoby, które “straciły pracę” lub “nigdy jej nie podjęły”. Zacznijmy od tego, że “za leżenie na kanapie nikt nie płaci”! Ten czas, który spędzamy przez TV “nikt nam już nie odda”, jest to czas zmarnowany…a w tym czasie mogliśmy “już” zarabiać pieniądze! Nawet nie mam zamiaru mówić, że “każda praca jest dobra”, bo jestem świadoma konsekwencji psychologicznych podejmowania “pracy za grosze”. Wspominałam już o szacunku do siebie i przypomnę raz jeszcze, zarówno My jak i nasz pracodawca musi nasz szanować, wiąże się to z wysokością wynagrodzenia, ilością godzin spędzonych w pracy oraz zakresem obowiązków. Jeśli “ktoś” nas wykorzystuje, to będziemy czuć się fatalnie! Nie mówmy, że każda praca “jest taka”, że trzeba się pogodzić z tym, iż “pracodawca jest górą”. To nie tak, my także możemy tworzyć miejsca pracy! Nie musimy zaciągać pożyczek pozabankowych po to aby opłacić bieżące rachunki…nasza pensja powinna nam starczyć “na wszystko”, nawet na zakupy w drogich butikach ( to dla Pań), a nawet na zakup nowego samochodu ( to dla Panów, po kilkunastu miesiącach pracy). Szanujmy siebie i to, jakie umiejętności posiadamy! Nawet jeśli skończyliśmy popularny kierunek studiów, nie oznacza to, że nie jesteśmy wyjątkowi. To My pierwsi musimy odkryć w sobie talent i nie mowa tu o “talencie do tworzenia ogromnego zadłużenia” poprzez zaciąganie “masy kredytów” na niekorzystnych warunkach kredytowych…ale o tym, “co może przynieść nam masę pieniędzy” i co najważniejsze ” poczucie wewnętrznej satysfakcji”. Czas wstać z kanapy i ruszyć do działania! Nie myśl o tym, co inni myślą na temat Twojego “planu biznesowego”, to Ty będziesz go realizował, a “Ci inni” już ” za chwilę” będą Ci zazdrościć! Nie tylko tego, że pokonałeś bezrobocie, ale także wysokości zarobków i warunków pracy ( może Wasze wynagrodzenie będzie podobne, ale kto wraca bardziej uśmiechnięty z pracy?).

Mam nadzieję, że udało Nam się Was przekonać do przeczytania poniższego produkty.
Macie pewność, że My Was znamy, czas abyście to Wy poznali nasze historię…!
Kim jesteśmy? Takimi samymi osobami jak Wy, też kiedyś nie mieliśmy pracy, stałego źródła dochodu i myśleliśmy o wyborze pożyczek bankowych…zmieniliśmy jednak zdanie, zobacz:

Dlaczego?

Kiedy kończy się nam wiek kredytowy, a potrzebujemy pożyczki?

Masz już “swój wiek”, ale to nie oznacza, że nie masz “swoich potrzeb”. Nasze potrzeby nie maleją wraz z naszym wiekiem…dlatego jeśli usłyszymy od naszej babci, że chce kupić sobie ubrania z najnowszej kolekcji ( nie podajemy producenta! Bo nie promujemy tu żadnej firmy!)…to nie mówmy: “Ale po co Ci?” tylko zapytajmy: “Jak zapłacisz?”. Nikt z Nas nie lubi, kiedy “nadmiernie grzebie się mu w portfelu”, ale jeśli w tym wypadku tego nie zrobimy, to nasza babcia może zdecydować się na pożyczkę w “parabanku”, a to może być “pierwszy gwóźdź do jej trumny finansowej”…Zapytajmy ją więc ” o stan finansów” i nie zapominajmy o tym, że w każdym wieku mamy prawo do marzeń! Także tych “zakupowych”!

70-80 lat,  to wiek w jakim możemy “bezpiecznie” pożyczać pieniądze do Banku! Potem zaczynają się nasze problemy, jeśli rodzina nie interesuje się naszym “życiem finansowym”! Oczywiście, że nie mogą oni spełnić naszych wszystkich marzeń, bo oni także mają “swoje wydatki”, ale na pewno mogą pożyczyć Nam jakąś “drobną kwotę”, a może sami zaproponują nam zakupy? Nie odmawiajmy! Jeśli im sprawia to przyjemność, to dlaczego naciskamy na “oddanie długu”?

Polisa na życie jest potrzebna każdemu, ale czy musimy ją mieć w “parabanku”. Owszem “przedłuży” ona nasz “wiek kredytowy”, ale także znacznie zwiększy koszty kredytu… Pomyślmy o tym zanim się zdecydujemy! Jest wiele innych rozwiązań “na szybkie pieniądze” i nie muszą się one wiązać z żadnym ryzykiem dla nikogo! W naszym poradniku przedstawimy całą listę…ale musisz jeszcze chwilę poczekać!

Twoje dzieci mogą być Twoimi współkredytobiorcami, ale czy chcesz ich “obciążać” w taki sposób? Powiemy wprost: “Nie rób tego”. Twoje dzieci już i tak mają “niepewną przyszłość finansową” ( pisaliśmy już o tym, w jaki sposób zatrudniane są młode osoby), a Ty w ten sposób możesz dołożyć im “dodatkowych” zmartwień…Na pewno Ci nie odmówią, ale to nie jest dobry pomysł. Przeczytaj nasze wszystkie propozycje i wybierz choć jedną dla siebie, pożyczka w “parabanku” nie jest Ci potrzebna! Zapewniamy! A Twoje dzieci mogą spać spokojnie… nie będę musiały “za Ciebie zaświadczać”!

Ostatni sposób na przedłużenie swojego “wieku kredytowego”, to Twoja nieruchomość… możesz ją zastawić i zaciągnąć kredyt w instytucji pozabankowej, oczywiście nie polecamy tego rozwiązania, a nawet mówimy stanowczo: Nie! Tę nieruchomość możesz stracić, nawet jeśli spóźnisz się ze spłatą zadłużenia o 1 dzień! ( to nie żarty! Osobiście znamy osoby, które musiały wejść “na drogę sądową” aby “dalej” móc mieszkać w swoim mieszkaniu…Nie było to łatwy i niestety bardzo kosztowne!).

Gdzie otrzymamy kredyt na dowód?

Poniżej wymieniamy kilka z “parabanków” jednocześnie mając świadomość, że instytucji tych będzie stale przybywać.

Związane jest to z Naszą naiwnością!

My się już nie nabierzemy! I dołóżmy wszystkich starań abyście Wy także nie popełnili tego błędu!

Na spokojnie zastanówmy się, jak można otrzymać “kredyt na dowód”? Bez sprawdzania zdolności kredytowej? Bez zatrudnienia? Bez stałego źródła dochodu? Z “poważnymi długami”. Takie propozycje nawet nie powinny pojawiać się na rynku finansowym! To nie jest żadna “droga wyjścia” tylko “sposób na pogłębienie naszej dziury finansowej i napchanie kieszeni firm finansowych”. Czy My byśmy pożyczyli pieniądze “niepewnej osobie”? Odpowiedź jest bardzo prosta, nikt z Nas nie zaufałby osobie, która wiąże się “z poważnym ryzykiem”! Owszem slogany instytucji pozabankowej są bardzo kuszące ( to odwołuje się do wspomnianej już naiwności): “Tylko My Ci zaufamy”, “Tylko My Ci pomożemy”, “Tylko my w Ciebie wierzymy”… i wiele innych “uderzających” w nasze emocje! Ale co za pomoc? Skoro…o tym dowiecie się w punkcie “Wady pożyczek pozabankowych”.

Teraz czas na obiecane firmy finansowe udzielające pożyczek bankowych ( czyli firmy, które nie zaglądają do BIK-u, KRD, nie pytają o formę zatrudnienia, nie są ciekawe ile zarabiamy? Po prostu dają nam pieniądze: “Bo klient chce”!): Provident, Skok, Cetelem, Cash Flow, Polski Dom Kredytowy, Profi Credyt i inne “przyszłe parabanki”, które na pewno jeszcze “tłumnie” pojawią się na naszym “rynku finansowym”.

Także banki udzielają “kredytów na dowód”, ale są to kredyty wyłącznie dla “stałych klientów”. Klient owszem przychodzi do banku, pokazuje swój dowód osobisty, “ale” jego historia kredytowa jest dokładnie sprawdzana, wpływy na konto również. W razie wątpliwości jest wykonywany telefon do zakładu pracy! Procedura przyznawania kredytów gotówkowych “na dowód” w bankach jest “skrócona”, ale nie oznacza to, że banki zapomniały o swoim bezpieczeństwie.

Przez Internet także otrzymamy “kredyt na dowód”, ale “móc” to nie znaczy “musieć”. Takie oferty mogą być dostępne, ale my nie musimy z nich korzystać! Razem z naszym poradnikiem znajdziecie rozwiązanie swoich problemów finansowych, a może wcale ich nie posiadacie, tylko potrzebujecie “odrobiny gotówki”? Unikajcie “parabanków” są one obecne także na licznych stronach internetowych…

Jakie są wady pożyczki na dowód?

Wysokie oprocentowanie: Nawet 25% w skali roku!

Na jaki czas chcemy pożyczyć ( bo mam nadzieję, że tego nie zrobicie!) pieniądze z “parabanku”?

Na 4 lata!

Oddać będziemy musieli 100% więcej! Nie, nie 25!

Oprocentowanie jest liczone w skali roku, czyli jeśli pożyczamy pieniądze na rok to oddamy 25% “więcej”, a jeśli na dłuższy okres, to musimy “owe” oprocentowanie pomnożyć przez liczbę lat.

Oferta dalej wydaje się nam kusząca?

Wysokie opłaty przygotowawcze: opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, prowizja za udzielnie kredytu, nawet opłata za przelew na Nasze konto!

Czy to jest oferta “dla ludzi”?

Czy rzeczywiście instytucje pozabankowe rozumieją “naszą złą” sytuacje finansową?

Odpowiedź zostawiam Wam!

Obowiązkowe ubezpieczenie!

Każdy z Nas ma “jakieś” ubezpieczenie, ale po co nam ubezpieczenie od kredytu? I to tak wysoka składka! Zadajmy to pytanie “parabanku”, który “zmusza” Nas do jego wykupienia!

Komornik w naszym domu i firmie!

Gdy pożyczymy pieniądze od instytucji pozabankowej, to możemy spodziewać się wizyty komornika zarówno w naszym domu, jak i firmie i to już 24 godziny po nieterminowej spłacie…

To nie będzie miła sytuacja, bo komornik nie będzie chciał słuchać, że “wczoraj” zleciliśmy przelew…

Zdziwione spojrzenia naszych współpracowników na pewno nie będą dla Nas miłe!
Nasi domownicy także będą Nas pytać, “co się stało?”
Niestety “parabanki” są bardzo wymagające “w terminach”.
Niby Nas rozumieją, a jednak “nie są cierpliwe”…
Możemy stracić nieruchomość!
O możliwości stracenia nieruchomości już pisaliśmy, chcemy jednak przypomnieć.
Jeśli nasza pożyczka z “parabanku” nie będzie spłacana terminowo, to komornik może odebrać nam Naszą własną nieruchomość. Mimo tego, że opóźnienie w spłacie wynosi tylko jeden dzień!

Uważajmy więc na to, jakie dokumenty podpisujemy, a najlepiej nie korzystajmy z oferty instytucji pozabankowej, bo nie chroni Nas żadne prawo!

Pożyczki przez internet i za pomocą sms

Brak weryfikacji może działać na naszą niekorzyść!

Tak, brak weryfikacji naszej sytuacji finansowej może działać na naszą niekorzyść. Jesteście ciekawi dlaczego? Otóż jeśli “instytucja pożyczająca Nam pieniądze” nie sprawdzi rzetelnie tego, “Na jaki Nas kredyt stać?”, to możemy mieć bardzo poważne problemy finansowe. Jesteście ciekawi dlaczego “parabanki” zrezygnowały z tej weryfikacji? Na pewno kilku z Was już wie, bo bardzo dokładnie Nasz poradnik. Jeśli instytucja finansowa “ma naszą nieruchomość”, to co traci? To wyłącznie my ryzykujemy utratą swojego mienia! Przypominam “parabanki” działają także w Internecie! Może dlatego, że to najczęściej “wyszukiwarkę” pytamy o to, “jak wyjść z zadłużenia”? ” jak pożyczyć pieniądze bez stałego źródła dochodu” itp.?

Pomyśl, pomyś, pomyśl…

Zanim pożyczysz pieniądze przez Internet, pomyśl! Przede wszystkim przeanalizuj to, kto Ci pożycza pieniądze i na jakich warunkach? Czy są one korzystne dla Ciebie? Powiemy szczerze, żadna pożyczka przez Internet i za pomocą sms-a nie jest dobrą pożyczką, gdyż wiąże się z bardzo wysokim “ukrytym” oprocentowaniem oraz wysokimi kosztami jej zaciągnięcia, ile płacimy za jednego sms-a? A ile musimy wysłać?

Policz, policz, policz…

Liczyć na pewno umiesz! Potrafisz więc policzyć to, ile ta “świetna pożyczka” będzie Cię kosztować. Znacznie więcej niż banków! Doliczyć musisz “także swoje nerwy”, bo wizyta komornika na pewno Cię nie ominie! Spóźnisz się “jeden dzień”, Twój telefon nie będzie milczał, a “za wszytko” zapłacisz ze swojej kieszeni!

Licz sms-y!

Ilość sms-ów wysłanych do instytucji pozabankowej jest bardzo istotna.
Nie licz na to, że skończy się na 1 sms-ie!
Ich liczba może być na prawdę zaskakująco!
W ostatniej wiadomości możesz otrzymać informacje, iż: “Nie otrzyma Pan/Pani pożyczki gdyż znajduje się Pan/Pani na liście dłużników”.
Oczywiście nie liczmy na to, że koszt sms-ów “ktoś nam zwrócić”.
Właśnie na tej “naszej naiwności” “parabanki” zarabiają najwięcej…
My nie możemy nic zrobić, po prostu daliśmy się “naciągnąć”!
Przed “pożyczkami za sms” szczególnie ostrzegamy osoby, które “nie znają się na telefonach komórkowych”, jeśli nie wiemy, “ile płacimy?” to nie wysyłajmy żadnych sms-ów.
Rachunek telefoniczny niestety będziemy musieli zapłacić!
Ostrzegajmy innych “przed praktykami” instytucji pozabankowej…najwięcej ofert dziś znajdziemy właśnie w Internecie.
Powiedzmy sobie wprost ” kredytu za sms- a” nie dostaniemy!

Dokładnie czytaj treść!

Przed podpisaniem jakiegokolwiek “dokumentu finansowego” dokładnie go przeczytaj, nawet jeśli chodzi “tylko o 500 zł”, zdziwisz się jak wiele “parabanki” mogą zarobić na tej kwocie! Jesteś osobą starszą? Poproś o pomoc młodszych członków rodziny, mamy nadzieję, że uświadomią Ci oni, że taka pożyczka jest dla Ciebie “całkowicie nieopłacalna”!

Spójrz na “gwiazdki” i drobny druk!

Największą uwagę powinieneś zwrócić na “gwiazdki” i drobny druczek! Niby słyszymy o tym, że właśnie w ten sposób “nabija się klientów w butelkę”, a gdy my przychodzimy do “parabanku” całkowicie o tym zapominamy. Pamiętajmy instytucje pozabankowe wykorzystają “każdą naszą nieuwagę aby na Nas zarobić”

Przeczytaj informacje na forum!

Na forum internetowym dowiesz się wszystkiego na temat “parabanków” i “technik ich działania”.
Wszystkie osoby “doświadczone” bardzo chętnie opisują swoją historię!
Zdecydowałeś, w której instytucji pozabankowej chcesz zaciągnąć pożyczkę?
Czas na weryfikacje!
Zobacz ilu i w jaki sposób klientów zostało już oszukanych, chcesz być następny?
Jeśli nie My, to może jakaś osoba z forum przekona Cię, że “to nie ma sensu”.
My z przyjemnością podpowiemy Ci inne metody wyjścia “z tej sytuacji”!

Zapytaj ekspertów!

Pytaj ekspertów finansowych o to, czy warto brać pożyczki pozabankowe?
Przede wszystkim zwracamy ( bo my także należymy do tego “szacownego grona”), że wszystkie instytucje pozabankowe działają poza prawem bankowym!
Samodzielnie ustalają wszystkie warunki pożyczki i mogą w dowolnej chwili je zmienić ( niestety nawet podpisana umowa nie jest wiążąca!).
To ogromne ryzyko, które może spowodować poważne problemy finansowe, nie tylko Twoje, ale całej Twojej rodziny!
Jako eksperci finansowi powiemy Wam jeszcze o tym, że “parabanki” w żaden sposób Wam nie pomagają.
Pomocą nie możemy bowiem nazwać “gigantycznego oprocentowania”, “niejasnych warunków umowy”, “działania poza prawem”…to działania na szkodę klienta!
Nie dajcie się więc złapać w tę “pułapkę” tylko wspólnie z Nami poszukajcie innego rozwiązanie.
Już na chwilę przejdziemy do udzielenia konkretnych porad!

E- pożyczka a kredyt przez Internet, poznaj różnice!

E- pożyczka to nie to samo, co kredyt przez Internet!
Kredyt przez Internet, to oferta właściwie wszystkich banków, bo bankowość online cały czas się rozwija ( i to nie tylko za sprawą młodych osób!).
Zaś e – pożyczka to oferta opisywanych przez Nas “parabanków”.
W pierwszym wypadku składamy wniosek online ( co znacznie skraca procedurę przyznania kredytu) w drugim otrzymujemy kredyt przez Internet na niepewnych zasadach…
Nikt się z nami nie kontaktuje, nikt nie ustala z nami żadnych zasad…
Po prostu pewnego dnia otrzymujemy “wezwanie do natychmiastowej zapłaty” i informacje o zaległościach!

Duże kwoty działają “pobudzająco na wyobraźnię”!

Jaką kwotę pożyczki oferują nam “parabanki”? Nawet 30 tysięcy złotych?
Już myślimy o tym, co możemy zrobić z tymi pieniędzmi?
Nie jesteśmy jedyni!
Instytucje pozabankowe bardzo dobrze wiedzą o tym, że nasze marzenia są ogromne!
Chcemy mieć nowy samochód, przecież możemy go mieć “od ręki”!
Chcemy wyjechać na zagraniczne wakacje, już “dziś możemy zarezerwować hotel”!
Tylko kto to spłaci?
Nie ma nic złego w pożyczaniu pieniędzy “na jasnych zasadach” i “na korzystnych warunkach”, ale czy “parabanki” to właśnie nam proponują?
Przyjrzyj się dokładnie ofercie i pytaj “o wszystko”!
Znasz nasze zdanie: “Omijaj szerokim łukiem” instytucje pozabankowe, jeśli nie chcesz “wpaść do ogromnej dziury finansowej”!

BIK i KRD – co musi wiedzieć każdy kredytobiorca?

Po pierwsze zapamiętaj nazwy!

BIK – Biuro Informacji Kredytowej

KRD – Krajowy Rejestr Długów

Każdy z Nas ma historię!

Wszyscy mamy historię kredytową, a BIK to miejsce, w którym się ona znajduje. Nie zawsze jest to powód do wstydu!

Historia może być pozytywna lub negatywna

Nasza historia kredytowa może być pozytywna lub negatywna, to zależy od tego, w jaki sposób spłacaliśmy nasze: kredyty gotówkowe, karty kredytowe, linię kredytową, kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny ( na pewno jeszcze płacimy!), a nawet debet w koncie…
Wszystkie kredytowe produkty bankowe tworzą naszą historię!

Sprawdź zanim wybierzesz pożyczkę!

Sprawdź swoją historię kredytową zanim zdecydujesz się na pożyczkę pozabankową.
Jeśli jasno widzisz, że “jesteś niesystematycznym klientem”, to jaki sens ma następna pożyczka?
Najpierw ureguluj bieżące zaległości, następnie naucz się systematyczności i dopiero pomyśl o następnej pożyczce…ale nie pozabankowej!

Jak zadbać o dobrą historię kredytową?

Wywiązuj się z umowy

Wywiązujesz się ze wszystkich umów kredytowych? Możesz czuć się bezpiecznie. Twoja historia kredytowa  na pewno jest pozytywna. Spóźniłeś się 24 godziny?

Nie martw się “parabanki” nie mają dostępu do BIK-u!

Banki i SKOK – w systemie!

W systemie znajdują się wyłącznie banki i SKOK ( być może to pierwszy krok od “parabanku” do prawdziwego banku?)!

BIK nie jest “czarną listą”

W żadnym wypadku BIK nie stanowi “czarnej listy”! To mit, który został niestety rozpowszechniony, a my niepotrzebnie boimy się tej instytucji.
Ona działa na naszą korzyść!
Bo informuje Nas nie tylko o naszej systematyczności, ale także o rzetelności naszych “pożyczkodawców” ( Wprowadzili nasz kredyt na naszą listę? Czy kwota kredytu się zgadza? Czy spłaty są odnotowywane w terminie?)

Kiedy zaczyna się nasza historia kredytowa?

Już na etapie składania wniosku!

Następnie po pozytywnej rekomendacji kredytowej, kredyt zostaje wprowadzony do systemu.

Aktualizacja następuje: raz w miesiącu!

Lista naszych kredytów może być długa, to w żaden sposób źle o Nas nie świadczy, jeśli zobowiązania są spłacane w terminach.

Poznaj swoją historię kredytową

Na pewno interesuje Cię Twoja historia kredytowa, nic nie stoi na przeszkodzie abyś ją sprawdził. To nic nie kosztuje, a Ty będzie miał pewność, że “możesz przystąpić do kredytu” i to nie w “parabanku”!

Czy jestem dłużnikiem?

Po pierwsze załóż konto w systemie KRD.

Następnie poproś o raport!

I “już za chwilę” odpowiesz sobie na pytanie: Czy jestem dłużnikiem? A jeśli tak, to czyim?

Nie ma nic wstydliwego w tym, że sprawdzamy się na liście dłużników…To nie znaczy, że mamy dług! Ale może jest “coś” o czym nie wiemy! Nie zwlekajmy, bo czas działa na naszą niekorzyść. Odsetki cały czas rosną, a może nie mają podstaw do tego?

Spłać zadłużanie i zniknij za 14 dni z listy!

Już wiesz, że jesteś dłużnikiem? Wiesz komu jesteś winien pieniądze? Ureguluj tę należność i śpij spokojnie!

Nie ma nic gorszego niż długi! O czym doskonale wiemy!

Jeśli już spłacisz swojego długi, pamiętaj że najpóźniej 14 dni później ( dni robocze) powinieneś zniknąć z listy, kontroluje tę sytuacje!

Sprawdź przyszłego pracodawcę!

Czy wiesz już z kim za chwilę będziesz współpracował? Jeśli udało Ci się znaleźć pracę na etat, to pamiętaj aby sprawdzić swojego przyszłego pracodawcę. My też cieszymy się z Twojej “stałej pracy”, ale chcemy mieć pewność, że “będzie dobrze”! Upewnij Nas i sprawdź firmę w KRD, jeśli Twój pracodawca już teraz masz długi, to chyba nie myślisz, że otrzymasz pensję w terminie? Jest to niemożliwe!

Raz na 6 miesięcy bezpłatnie!

Wszyscy raz na pół roku mamy prawo bezpłatnie sprawdzić “swoje listy”.
My z tego prawa korzystamy, bo mimo tego, że jesteśmy bardzo uczciwymi osobami, to wiemy, że “wypadki” zdarzyć się mogą wszystkim, może konkurencja wprowadzi Nas na listę dłużników?

Windykator, komornik? Możesz się porozumieć!

Nie unikaj kontaktu!

Co najczęściej robimy kiedy mamy długi? Unikamy kontaktu! Na początku z bankiem, a następnie z windykatorem i komornikiem. Uważamy, że skoro “nie wiemy o zadłużeniu”, to nic ” nam nie grozi”. Oczywiście bardzo się mylimy! Wspominaliśmy już o tym, że odsetki mogą rosnąć bezpodstawnie, teraz powiemy, o tym że im dłużej nie spłacamy naszych “zaległości” …tym większe procenty na Nas czekają! Otwierajmy Więc drzwi windykatorom i komornikom, a najlepiej kontaktujmy się z bankiem “od razu” wtedy, kiedy pojawia się problem ze spłatą…Wtedy mamy szansę na ustalenie korzystnych warunków spłaty, dla obu stron. Otrzymamy aneks do Naszej umowy i będziemy spokojni, “bank nie wystawi nam opinii nierzetelnego klienta” ( historia w BIK będzie pozytywna), a bank będzie pewien, że “umówione pieniądze” otrzyma w terminie.

Rozmawiaj, rozmawiaj i rozmawiaj!

Z komornikami i windykatorami powinniśmy, jak najwięcej rozmawiać! Powiedzmy im o tym, jaką “teraz” mamy sytuacje finansową i w jaki sposób możemy wywiązać się z naszych zobowiązań finansowych. Nie myślmy, że nie będą Nas słuchać, a najlepsze co możemy zrobić, to zamknąć ich drzwi…
My rozmawialiśmy z komornikiem o naszym zadłużeniu i nigdy to nie była nieprzyjemna rozmowa! Przeciwnie, komornik doskonale zrozumiał naszą sytuacje, a dzisiaj nie mamy żadnych długów! Ty także możesz, tak jak my zakończyć pozytywnie swoją historię z windykatorem i komornikiem. Po prostu nie chowaj się!

Nie bój się! To też człowiek!

Komornik i windykator to też człowiek, zapewniamy Cię!
Osobiście ich poznaliśmy i zachowaliśmy same pozytywne wspomnienia! To mit, że komornik “to to” co najgorszego mogła nas spotkać. Naszym zdaniem windykator i komornik, to Twój najlepszy przyjaciel w “tym trudnym czasie”. To on i nasz poradnik wskaże Ci drogę, jak “z tego wyjść”, jak osiągnąć równowagę finansową? Nie, pożyczka z instytucji pozabankowej, to nie jest dobry pomysł! Potwierdzi to także komornik, najlepsze droga to “negocjacje z wierzycielami” to także ludzie, którzy jeśli będziesz z nimi szczery zrozumieją “Twoje położenie”.

Sprawdź licencję!

Nie każdy może “ściągać z Ciebie dług”! Zarówno komornik, jak i windykator muszą działać zgodnie z prawem! Sprawdź czy “Twój” posiada licencję ( powinien mieć ją przy sobie) i dopiero zacznij rozmawiać.

Bez przemocy, bez zastraszeń i szantażu!

Nic więcej nie dodamy! Twój komornik nie jest Twoim wrogiem! Działać musi zgodnie z prawem i normami społecznymi, jeśli “coś jest nie tak”, jak najszybciej zgłoś to na Policję. To, że masz długi nie oznacza, że ktoś może Cię poniżać!

Pomoc w spłacie zadłużenia

Komornik i windykator pomoże Ci spłacić Twoje zadłużenie. Razem ustalicie warunki spłaty, a może zdecydujesz się na sprzedaż nieruchomości? To rozwiązanie polecamy tym osobom, które mieszkają na bardzo dużej przestrzeni i wiąże się to z bardzo wysokimi opłatami, zbyt wysokimi! Jednak przed ostateczną decyzją o sprzedaży porozmawiaj ze swoimi dziećmi, może one chcą się zamienić? Może chętnie “spłacą Cię” i pomogą wyjść z długów? Nie zapominaj o nich, bo właśnie rodzina może Ci najbardziej pomóc!

Trzymaj się ustalonych warunków!

Już ustaliłeś warunki spłaty ze wszystkimi wierzycielami? Teraz tylko trzymaj się tych ustaleń!

Jeśli spłacisz wszystkie zobowiązania, to będziesz mógł “znowu” pożyczać pieniądze, ale czy tego właśnie chcesz?

Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi “Nie”, to przeczytaj ostatnią część naszego poradnika!

Serdecznie zapraszamy!

Czy można inaczej? Kilka porad, jak zebrać pieniądze na upragniony cel

Systematyczne oszczędności na koncie oszczędnościowym

Jak my osiągamy swoje cele finansowe? Obiecaliśmy Wam, że opowiemy o naszym życiu finansowym. Otóż nasz ulubiony sposób to: Systematyczne oszczędzanie na koncie oszczędnościowym! Wpłaty dokonujemy każdego dnia, bo jak wspominaliśmy prowadzimy własną działalność gospodarczą i każdego dnia “zaskakuje Nas” jakiś przelew. Nawet drobne kwoty oszczędzamy! Pamiętaj, że “tych 50 zł”, których nie wydasz ” na swoje przyjemności” ( My uwielbiamy czekoladą !) przybliży Cię do Twojego celu, taka systematyczność jest lepsza niż pożyczka w “parabanku” choć bez wątpienia wymaga zmian w naszej osobowości. Na szczęście zmian możemy dokonać w każdym wieku! Po prostu ” na nowo ustalmy nasze priorytety”. Co jest ważniejsze “drobne niedogodności”, bo dzisiaj nie zjem swojej ulubionej czekoladki! Czy stabilna przyszłość finansowa? Nie mamy stałych dochodów? To nie ryzykujmy żadnymi kredytami. Dzisiaj mamy pieniądze, a co będzie w następnym miesiącu?

Może być do skarpetki

Jeśli nie mamy zaufania do banków, to oszczędzajmy “do skarpetki”. W naszej innej publikacji będziemy próbować przekonać Cię, dlaczego warto zaufać bankom? Teraz wspomnimy tylko o oprocentowaniu, czy “skarpetka coś zarabia”?

Praca nasza pasja!

Praca to nasza pasja? To wspaniale! Nigdy nie będziemy mieć kredytów! Gotowi będziemy pracować “całą noc i dzień”, aby zarobić na nasz cel. Praca nie będzie Nas męczyć, nie będzie dla Nas frustrująca. My właśnie tak pracujemy, o czym wspominaliśmy na samym początku poradnika.

Twój własny biznes

Załóż własną firmę i zapomnij o kredytach, od tej chwili będziesz mógł cieszyć się gotówką i to nie z “parabanku”, bo pieniądze systematycznie będą pojawiać się na Twoim koncie. Musisz jednak pamiętać o jednym, wybrać musisz branżę w której odniesiesz sukces, która jest Twoją pasją! I dobrać sobie najlepszych współpracowników, którzy nie “zniszczą naszych marzeń” swoją niekompetencją.

Na zakończenie!

Mamy nadzieję, że udało się nam Was przekonać, że “pożyczki pozabankowe nie są dla Ciebie”! Jest wiele innych metod “wychodzenia z dołka finansowego”, które przedstawiliśmy w powyższym poradniku. Liczymy także na Twoją stabilizacje finansową! My już ją osiągnęliśmy i przekazaliśmy swoje doświadczenie! Czas na Ciebie!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *