Najlepsze kredyty gotówkowe


Pojęcie kredytu gotówkowego dzisiaj zostało zrównane z definicją pożyczki, gdyż banki ( jedyne instytucje uprawnione do udzielania kredytów) pożyczają pieniądze interesując się sytuacją finansową klientów, w takim samym stopniu, jak pożyczkodawcy ( pożyczki udzielić może Nam każda osoba i instytucja prywatna), czyli oczekują minimum formalności.

Kredyt gotówkowy otrzymamy ( w prawie każdym banku) po okazaniu dowodu osobistego i wypełnieniu oświadczenia o dochodach. W przypadku bardziej skomplikowanej procedury możemy zostać poproszeni o dostarczenie zaświadczenia o dochodach ( z 3 ostatnich miesięcy – banki od zawsze pożyczają „gotówkę” tym klientom, którzy pracują w oparciu o umowę o pracę, dziś o kredyt gotówkowy proponowany jest również osobom, które podpisały z pracodawcą umowę zlecenie, a nawet umowę o dzieło).

Wnioskując o „gotówkę” w banku, nie musimy podawać celu, na jakie przeznaczymy, gdyż kredyt gotówkowy, to kredyt na dowolny cel. Okres kredytowania może wynieść nawet 8 lat, w tym czasie pieniądze do banku możemy oddawać w ratach: malejących, rosnących bądź równych. Wysokość przyznanej „gotówki” uzależniona jest od wysokości udokumentowanych dochodów ( aby otrzymać kredyt gotówkowy musimy pracować minimum 3 miesiące) oraz zobowiązań kredytowych ( zobowiązaniem kredytowym są nie tylko kredyty, ale także miesięczne wydatki, jakie ponosi gospodarstwo domowe).

Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć bezpośrednio w oddziale banku lub za pośrednictwem Internetu ( nie należy obawiać się skanowania dokumentów!).

Przystępując do kredytu gotówkowego należy przygotować dwa dokumenty stwierdzające Naszą tożsamość oraz potwierdzić wysokość swoich dochodów ( nawet gdy wypełniamy „tylko” zaświadczenie, upewnijmy się „ile zarabiamy”?). Przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy możemy zapoznać się z wysokością rat, na oficjalnej stronie banku możemy znaleźć kalkulator kredytowy lub możemy poprosić o wyliczenie kosztów kredytu w placówce banku ( w tym wypadku obliczenia będą bardziej precyzyjnie).

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *