LUKAS Bank

Lukas Bank obecny jest na naszym rynku finansowym od 1991 roku! Jaki kredyt gotówkowy oferuje swoim klientom? Jakie konto założyć możemy w tym banku? Czy wydawane karty kredytowe są bezpieczne dla Naszego portfela? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule. Tytułem wstępu powiemy także: od 2000 roku Lukas Bank to także e- bank!
Nie możemy także nie wspomnieć o tym, że w końcu 2010 roku Lukas Bank ma już blisko 100 000 tysięcy klientów ( 966 tysięcy!) indywidualnych. To właśnie z myślą o nim napisaliśmy ten artykuł! Chcemy aby byli oni świadomi, ile kosztują ich produkty? Jak także chcemy przedstawić koszta tym osobom, które w przyszłości planują otworzenie konta w tym banku i długoletnią współpracą. Uważamy bowiem, że świadomość kosztów bankowych – jest najważniejsza!

Lukas e – konto

Prowadzenie konta 0 zł! Opłata za użytkowanie tokena 0 zł pod warunkiem, że przynajmniej raz w miesiącu wykonamy przelew, założymy lokatę lub zrealizujemy stałe zlecenie. Niestety za każdy sms zapłacimy 30 gr! Lukas Bank nie pobierze opłaty przez pierwsze dwa miesiące! 0 zł za posiadanie karty, jeśli dokonamy transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł! ( brak wystarczających opłat 3 zł!).

Kredyt gotówkowy

Lukas bank pozwala nam wybrać samodzielnie datę spłaty! ( My się pytamy, który bank nie godzi się na takie rozwiązanie?). Oprocentowanie od 6,99 do 16, 99%( 10% różnicy ma bardzo duże znaczenie przy wyborze banku!)! Kwota pożyczki do 80 000 zł ( czy potrzebny jest Nam aż tak wysoki kredyt? ), okres spłaty 72 miesiące! Na preferencyjnych warunkach kredyt otrzymają: prawnicy, lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, położne, weterynarze, a nawet emeryci i renciści ( domyślamy się, że Lukas Bank docenia stałość wpływów)! Pytamy tylko, co z policjantami i ratownikami medycznymi?).

Karta kredytowa FURORA

Minimalny dochód 500 zł! Zdecydowany atut, nie jest to bowiem wygórowane oczekiwanie! Limit od 500 zł do 20 000 zł ( Naszym zdaniem górna granica jest “trochę” zbyt wysoka! Nie zapominajmy o tym, że “My dopiero uczymy się korzystania z produktów bankowych” i dość często robimy to w nierozsądny sposób!). Okres bezodsetkowy 54 dni! Opłata za wydanie karty 60 zł, zdecydowany minus! Pod uwagę bowiem weźmy to, kto będzie korzystał z tej karty? ( Osoby o niskich dochodach!). Ile zapłacimy za wypłatę z bankomatu 3% kwoty ( minimum 6 zł)! Dużo? Owszem! Jednak nie zapominajmy o tym, że karta kredytowa to nie karta bankomatowa! Służyć powinna Nam ona przede wszystkim do transakcji bezgotówkowych. Oprocentowanie 21%

Przede wszystkim chcielibyśmy pochwalić LUKAS BANK za to, że rzetelnie informuje swoich obecnych i przyszłych klientów o kosztach związany z zaciągnięciem kredytu lub wydaniem karty kredytowej! Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kont osobistych.
Jedynym minusem są stosunkowo wysokie opłaty za korzystanie z tych produktów. Doskonale rozumiemy to, że LUKAS Bank musi mieć korzyść finansową z prowadzenia swojej działalności  ( taki jest cel powstania każdego banku), jednak czy Twój portfel stać na taką współpracę? Dobrze to przelicz!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *