Kredyt konsolidacyjny

Co to za kredyt, kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny to „wszystkie zobowiązania kredytowe w jednym kredycie”. W praktyce oznacza to, że wszystkie kredyty gotówkowego, samochodowe, a nawet hipoteczne zostaną połączone w jeden, do kredytu mogą „przyłączyć się” także zadłużenia na karcie kredytowej.
Czy kredyty konsolidacyjny to rzeczywiście koło ratunkowe dla kredytobiorców?

Na temat kredytów konsolidacyjnych krąży wiele mitów. Jeden z nim brzmi : „Konsolidacja kredytów to nic innego, jak pułapka finansowa”. Ten mit w rzeczywistości stanowi doskonałe zaprzeczenie, gdyż to właśnie kredyt konsolidacyjny, pozwala uniknąć „pułapki finansowej”, jaką jest „spirala finansowa” wywołana przez kilka, a nawet kilkanaście zobowiązań kredytowych. W jaki sposób kredyt konsolidacyjny „ratuje sytuacje”? Otóż osoba, która „ wpadła w błędne koło kredytów” decydując się na konsolidacje zobowiązań zyskuje „czas” na spłatę zobowiązań. Bank, który udzieli mu kredytu konsolidacyjnego, wydłuży okres kredytowania i tym samym zmniejszy wysokość raty, a to pierwszy krok to stabilizacji budżetu domowego. Jeszcze jedna dobra informacja! Konsolidacja kredytów zwiększa Naszą zdolność kredytową!
Chcemy pożyczać pieniądze, ale niestety nie robimy tego mądrze!
O tym, że Polacy chętnie sięgają po kredyty gotówkowe i karty kredytowe informują wszyscy eksperci ze świata finansowego ( blisko 90% kredytów to kredyty w bankach). Czy jest to dobra informacja? Nie, i to także dla banków. Jak się bowiem okazuje, „Polak chętnie pożycza, ale niechętnie oddaje”. Problemy pojawiają się dopiero wtedy, kiedy bank zaczyna się upominać o swoją należność. W takiej sytuacji „nagle” okazuje się, że nie mamy pieniędzy na zapłatę wszystkich rat, o zadłużenie na kartach kredytowych, nie wspominając…Czy jest rozwiązanie dla „Naszej nieodpowiedzialności”? Oczywiście i jest nim właśnie kredyt konsolidacyjny, czy sięgamy po nie równo często? „Coraz częściej”! Zauważamy bowiem Nasze błędy finansowe…i rzadziej „oskarżamy” banki o to, że to „one za dużo Nam pożyczyły”?
Co mówimy na temat swoich długów?

Już co 14 Polak przyznaje się do tego, że jego zadłużenie „przerosło jego możliwości finansowe”! Blisko połowa Polaków „żyje na kredyt”! A najczęściej „przesadnie zadłużeni” są mieszkańcy dużych miast! Największe problemy ze spłatą aktualnych zobowiązań finansowych mają osoby, które straciły pracą ( najczęściej w wyniku kryzysu finansowego) i osoby zarabiające minimum społeczne ( bądź mniej w oparciu o umowy cywilno – prawne).

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, to możliwość konsolidacji Twoich dotychczasowych zobowiązań kredytowych. Na uwagę zasługuje fakt, że kredyt możemy spłacić w 120 wygodnych ratach. Za każde pożyczone 1000 PLN oddajemy zaledwie 22 zł, łatwo więc policzyć, że nawet jeśli Nasz dług osiągnąć kwotę 10 000 PLN, Nasza miesięczna rata będzie wynosić tylko 220 zł.
Parametry kredytu:

 • Kwota kredytu: do 150 000 PLN bez poręczycieli i bez dodatkowych zabezpieczeń
 • Wysokość raty: 22 zł za każde pożyczone 1000 zł
 • Waluta kredytu: PLN
 • Okres kredytowania: do 10 lat, jeden z najdłuższych okresów kredytowania
 • Ubezpieczenie: Atrakcyjny pakiet ubezpieczeń, ubezpieczenie obniża wysokość raty
 • Prowizja: do końca lipca 2011, brak prowizji za udzielnie kredytu
 • Minimum formalności: Informacja o kredytach jest w BIK? Nie musisz dostarczać żadnych informacji o zobowiązaniach.
 • Wakacje kredytowe: od 1-3 miesięcy

 

Bank BGŻ oferta kredytu konsolidacyjnego

Oferta kredytu konsolidacyjnego w Banku BGŻ to oferta przeznaczona dla „długodystansowców”, spłata kredytu może trwać bowiem aż 30 lat! Obawiasz się, że będziesz miał problemy z płatnością? Mamy na Ciebie „relaksującą” wiadomość, wakacje kredytowe w tym banku, to 11 miesięcy! Parametry kredytu:

 • Okres kredytowania: aż 30 lat!
 • Raty: równe lub malejące
 • Wakacje kredytowe: nawet przez 11 miesięcy
 • Minimalna kwota kredytu: 20 tysięcy, maksymalna uzależniona od wysokości zdolności kredytowej i nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie kredytu
 • Bogaty pakiet ubezpieczeń: ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, a także ubezpieczenie od utraty pracy
 • Kredyt nie tylko na spłatę zobowiązań w innych bankach: 30% kwoty kredytu konsolidacyjnego możesz przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny

 

Konsolidacja kredytowa w Banku Millennium

Konsolidacja kredytów w Banku Millenium? Największy atut to możliwość miesięcznych wakacji kredytowych, co roku. Twój portfel także zasługuje „na odpoczynek”, nawet jeśli wcześniej miałeś „drobne problemy”.
Parametry kredytu:

 • Okres spłaty zobowiązania: 30 lat
 • Kwota kredytu: od 20 000 PLN
 • do 90% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu, jeśli jeden z konsolidowanych kredytów, to kredyt mieszkaniowy
 • do 70% ceny nieruchomości, jeśli kredyty i pożyczki, mają charakter konsumpcyjny
 • Źródło dochodu: umowa o pracę na czas określony i nieokreślony, umowa zlecenie, umowa o dzieło oraz własna działalność gospodarcza
 • Waluta kredytu: PLN
 • Raty: stałe lub malejące
 • Wakacje kredytowe: 1 miesiąc w każdym roku
 • Karencja kredytowa: 24 miesiące

 

Kredyt konsolidacyjny Bank BPH SA na jakich warunkach?

Na jakich warunkach otrzymamy kredyt konsolidacyjny w Banku BPH? Kredyt będziemy mogli zaciągnąć na 96 miesięcy, pożyczyć będziemy mogli nawet 120 tysięcy. Największą uwagę powinniśmy jednak zwrócić na gwarantowaną „nagrodę premiową”! Parametry kredytu:

 • Cel kredytu: na spłatę wcześniejszych zobowiązań lub na dowolny cel kredytowy
 • Okres kredytowania: 96 miesięcy
 • Kwota kredytu: do 120 tysięcy złotych
 • „Nagroda premiowa”: dla wniosków złożonych od 1.07. 2011 – 31.10. 2011. Maksymalna kota nagrody 750 zł! Minimalna 50 zł!

 

Pozostałe oferty

 

5 Comments
 1. Szkoda tylko, że nie można poznać nastawienia pracowników:) Czasami człowiek wchodzi do banku i czuje się, jak żebrak. A czasem można miło spędzić czas, dowiedzieć się znacznie więcej o kredytach i jeszcze usłyszeć, “dziękuje”. Nie oszukujmy sie, to nasze kredyty utrzymują pracowników w banku. Dlaczego więc są czasem tacy niemili? Bo kredyt konsolidacyjny do kredyt dla biednych?

  1. Tak, bo jak prosisz o konsolidacje – to jesteś biedna. Trzeba było spłacać kredyty w terminie! I myśleć, czy nie masz ich za dużo. Wy – dłużnicy powinniście się cieszyć, że ktoś jeszcze chce wam pomóc. Ja bym wam podwyższył oprocentowanie, za nieterminowość:D

   1. Piotr masz jakieś doświadczenie z kredytami? Nie zawsze jest tak, ze zaciągamy je na korzystnych warunkach. Ja jako przedsiębiorca wiem, że czasami warto zmienić, obsługę kredytu. Czemu mam płacić więcej? Skoro inny bank oferuje mi niższe oprocentowanie i jeszcze wydłuża okres spłaty?

    1. Pewnie, bo wszyscy wiemy, co nas czeka jutro. To nie jest takie proste wziąć kredyt i być pewnym jego spłaty. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy zwolnienia są coraz bardziej powszechne. Ty chyba jeszcze nie wiesz, co toz znaczy, zostać z dnia na dzień bez środków do życia, a co dopiero zapłacić wszystkie zobowiązania kredytowe.

 2. Podobnie bezrobocie ma sięgnąć 30%! Czy wtedy konsolidacja kredytowa nas uratuje? Na pewno w jakiś sposób odłoży problem w czasie. Ja myślę, że teraz,kiedy jeszcze mamy pracę, powinniśmy starać się spłacać “do przodu”. O konsolidacji pomyślmy, jak zostaniemy bez dochodu. Z zasiłku dla bezrobotnych jakoś się uda;)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *