Nowy pomysł na prezent – Karta Podarunkowa mBanku

Wielu z nas ma poważny problem z wyborem prezentu, zwłaszcza wtedy gdy kwiaty i bombonierka to stanowczo za mało. Wesela, chrzciny, roczek, osiemnastka, czy inne równie ważne okazje wymagają szczególnych podarunków. Często wychodzimy z założenia, że najlepszym pomysłem jest podarowanie gotówki, którą obdarowany wyda na to, o czym marzy lub czego potrzebuje.

Dziś zamiast „koperty”, pieniądze można podarować w bardziej subtelny sposób, a mianowicie za pomocą karty podarunkowej. Taką kartę oferuje miedzy innymi mBank. Warto zastanowić się nad nią, ponieważ ma sporo zalet.

Wysokość doładowania karty

O ilości pieniędzy na karcie podarunkowej decyduje osoba obdarowująca. Karta po raz pierwszy jest zasilana podczas jej wyrabiania, co jednak nie ogranicza podarunku, gdyż można ją doładowywać dowolnie przez okres jej ważności – 12 miesięcy od daty wydania.

Co może zrobić z nią obdarowany?

Karta Podarunkowa mBanku działa identycznie jak karta bankomatowa. Można dzięki niej wypłacać gotówkę z bankomatu, płacić nią za zakupy, a nawet dokonywać płatności przez internet. Dodatkowo podobnie jak wszystkie karty MasterCard, kartę Podarunkową obejmuje system zniżek w wybranych sklepach, których lista znajduje się na stronie banku.

Gdzie można korzystać z Karty Podarunkowej?

Karta Podarunkowa ma zasięg międzynarodowy, dzięki czemu można z niej korzystać wszędzie tam, gdzie znajduje się logo MasterCard.  Transakcje wykonywane za pomocą karty są autoryzowane PIN-em, podpisem lub poprzez zbliżenie karty do terminala.

Limity

Jak większość kart bankowych, również Karta Podarunkowa zabezpieczona jest limitami. Najważniejsze z nich to dzienny limit transakcji bezgotówkowych ustalony na poziomie 4 000 złotych, dzienny limit transakcji gotówkowych – na poziomie 500 złotych oraz limit zasileń przez okres ważności karty – na poziomie 10 000 złotych.

Jak zamówić kartę?

Jeśli postanowisz dać komuś prezent w postaci takiej karty wystarczy, że wejdziesz na stronę mBanku i złożysz wniosek. Można wybrać opcję utworzenia bezpłatnego konta wraz z kartą podarunkową, bądź też zamówić samą kartę. Koszt wydania takiej karty to zaledwie 15 złotych, zatem warto wziąć ją pod rozwagę podczas wybierania prezentu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *