Kalkulator kredyt hipoteczny

Zadłużanie się w ramach kredytu hipotecznego jest bardzo poważną decyzją. Podjęcie jej powinno być poprzedzone wyjątkowo wnikliwą analizą swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Narzędziem, które będzie nas znakomicie wspierało w tej drodze jest kalkulator kredytu hipotecznego. Aplikacja ta pozwala na zaplanowanie swoich wydatków oraz oszacowanie, czy dana kwota kredytu, jaką zamierzamy zaciągnąć, jest możliwa do spłaty przy posiadanych dochodach.

Na jakiej zasadzie działa kalkulator? Po podaniu najważniejszych parametrów, dotyczących planowanego kredytu, pozwala na określenie wysokości poszczególnych rat. Aby móc skorzystać z aplikacji kalkulatora kredytu hipotecznego, należy być zdecydowanym co do wysokości kredytu, planowanej długości spłat oraz waluty, w jakiej mamy zamiar się zadłużać. Oczywiście nie bez znaczenia pozostają takie parametry jak rynek, na jakim zamierzamy nabywać nieruchomość – pierwotny lub wtórny oraz to, czy raty planujemy płacić w systemie równym czy też malejącym. Wszystkie te parametry mogą mieć duże znaczenie w obliczaniu ogólnych kosztów kredytu. Niektóre kalkulatory kredytów hipotecznych wymagają także podania informacji na temat tego, jaki jest wiek kredytobiorcy czy kredyt ma pokryć kupno czy budowę nieruchomości oraz jaka jest wysokość wkładu własnego.

Gdzie szukać tego rodzaju kalkulatorów? Przede wszystkim na stronach, które zajmują się porównywaniem ofert oraz doradztwem finansowym. Zamieszczone tam kalkulatory kredytów hipotecznych, lustrują dostępne oferty, pod kątem wpisanych parametrów i wskazują te, które są najbardziej dopasowane do podanych przez nas wymagań i możliwości. Oczywiście podstawowym wynikiem zwrotnym jest wysokość raty kredytu, która dla większości klientów ma największe znaczenie w ogólnym procesie decyzyjnym. Kalkulatory kredytów hipotecznych znajdują się także na stronach poszczególnych instytucji finansowych. Za ich pomocą możemy dowiedzieć się orientacyjnie, jaką wysokość raty będziemy spłacać przy założonym pułapie zadłużenia. Ich wadą jest jednakże to, że przedstawiają one jedynie wyniki dla własnego produktu, nie porównując go z ofertą konkurencji.

Kalkulator kredytu hipotecznego

2 Comments
  1. Takie kalkulatory nie odegrają dobrze swojej roli, jeśli nie będzie płynął z nich żaden głos rozsądku! Koniecznie po tej drugiej stronie monitora musi być osoba, która będzie rozmawiać! Taki ktoś musi się angażować w swoją pracę. Nie może to być zwykły kalkulator, bo będziemy mieli jeszcze poważniejsze problemy niż już mamy!

  2. Takie kalkulatory z założenia mają pomóc, a jak widać utrudniają. Zarówno klientom, jak i pracownikom. Klient tak naprawdę nie wie, czy rzeczywiście ma zdolność kredytową, a pracownik musi się tłumaczyć z niedokładnych wyliczeń kalkulatorów…Czy jest złoty środek? Myślę, że najlepiej odejść od tych wszystkich kalkulatorów, bo niepotrzebnie mieszają w głowach!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *