Gdzie dostać pożyczkę prywatną?

Pożyczki prywatne to najczęściej wymieniana alternatywa dla kredytów bankowych i wszelkiej maści szybkich pożyczek. Niestety, mimo sporej atrakcyjności tego rodzaju pożyczek cieszą się one w Polsce małą popularnością – głównie dlatego, że wciąż niewielu słyszało o tej możliwości pożyczenia pieniędzy. A jeśli już ktoś słyszał, to i tak nie wie gdzie może taką pożyczkę prywatną dostać.

Jak pożyczka prywatna to tylko w Internecie!

Idea pożyczek prywatnych zakłada, że cała procedura odbywa się z pominięciem jakichkolwiek instytucji finansowych. W końcu, jak wskazuje sama nazwa, pożyczka prywatna to pożyczka od osoby prywatnej. Osoby, którą najłatwiej znaleźć w Internecie. Bo przecież żadne inne medium nie gwarantuje tak szybkiej wymiany informacji jak Internet.
Gdzie konkretnie szukać pożyczek prywatnych w sieci? Miejsc jest przynajmniej kilka:

  • Serwisy specjalizujące się w pośrednictwie pomiędzy inwestorami a pożyczkobiorcami tj. Debetowo.pl czy PozyczkiPrywatne.com.
  • Portale pośredniczące w pożyczkach społecznościowych, które są odmianą pożyczek prywatnych. W tym wypadku pożyczka ma charakter aukcji, na którą składa się wielu inwestorów.
  • Ogólnopolskie i lokalne portale ogłoszeniowe, na których można znaleźć działy „dam pożyczkę”.
  • Serwisy, fora, blogi i inne strony internetowe poświęcone tematyce pożyczek i kredytów, na których można znaleźć osoby oferujące pożyczki prywatne.

Dwa pierwsze „sposoby” na pożyczkę prywatną mają charakter bardziej oficjalny i – co za tym idzie – bardziej bezpieczny. Owo bezpieczeństwo w jakimś stopniu zapewnia pośrednik, czyli portal, który kojarzy inwestorów z pożyczkobiorcami.
Szukając pożyczki prywatnej na własną rękę, na forach czy portalach pożyczkowych lub ogłoszeniowych, należy natomiast zachować większą ostrożność. Jak wszędzie, tak i w świecie pożyczek działają oszuści, którzy nie chcą pomóc, a tylko wzbogacić się cudzym kosztem. Przede wszystkim powinniśmy unikać tych, którzy obiecują pożyczkę po wcześniejszym przelaniu na wskazane konto konkretnej kwoty – najczęściej pod pretekstem opłat wstępnych.

One Comment
  1. Ja bym też unikał pożyczania pieniędzy od tych, którzy nie chcą podać swoich danych personalnych. Nie tylko strona pożyczająca pieniądze powinna poddać się weryfikacji, także te osoby, które chcą udzielić pożyczki. Przez ogłoszenie na pewno bym nie pożyczył pieniędzy, pożyczanie powinno mieć oficjalny charakter, przynajmniej namiastka banków.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *